színház
Július 20. és augusztus 12. között tizenegy előadást láthat a közönség a Zenthe Nyár programsorozatában: fellép a Budapest Bár és Szarka Tamás, műsoron lesz A Pál utcai fiúk és az István, a király is - közölte a szervező Zenthe Ferenc színház kommunikációs vezetője kedden az MTI-vel.
Andó Ákos tájékoztatása szerint a három és fél hetes szabadtéri programsorozatot a Naftalin - avagy működik a kémia! című koncertszínházi előadás nyitja meg Bozó Andrea rendezésében július 20-án; Heltai Jenő darabja a Zenthe Színház saját premierje lesz.
A nyitó estén élőben játszik Salgótarjánban a Budapest Bár. Július 25-én Szarka Tamás adja elő legismertebb szerzeményeit zenekarával. Másnap az 1938-as New York-i hangulatot felidéző Amerikai komédia című szvingmusicalt láthatja a közönség.
A Pál utcai fiúk című Molnár Ferenc-regényből készült zenés játék augusztus 5-én kerül színpadra. Dés László, Geszti Péter és Grecsó Krisztián darabját a Pannon Várszínház mutatja be. Szörényi Levente és Bródy János alkotása, az István, a király augusztus 10-én lesz látható a Veszprémi Petőfi Színház előadásában, és a Zenthe Nyár zárónapján mutatják be a Szép nyári nap című kétrészes Neoton-musicalt Böhm György rendezésében.
A színházi előadások között szerepel A feleség negyvennél kezdődik (házasságjavító komédia két részben), a női életutakat felvillantó Meztelen igazság Tallós Rita rendezésében, Nyertes Zsuzsával, Haumann Petrával és Csomor Csillával. A József Attila Színház mutatja be Pikali Gerdával a főszerepben Az államtitkár asszony félrelép című bohózatot, a Kölcsönlakást pedig a Zenthe Ferenc Színház viszi színre Susán Ferenc rendezésében.
A nyári szabadtéri fesztivált Salgótarján Fő terén egy közel 900 férőhelyes lelátóval ellátott fedett színpadon rendezik meg idén már hatodik alkalommal.
Fotó: Zenthe Ferenc Színház/Hegedűs Márk


