bezár
 

színház

2010. 02. 15.
Jude Law és Rachel Weisz kapták a legjobb színészek Laurence Olivier-díját
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Rachel Weisz kapta meg a legjobb színésznőnek, Jude Law pedig a legjobb színésznek járó, vasárnap Londonban kiosztott idei Laurence Olivier-díjat.
A Broadway Tony-díjának megfelelő elismeréssel a londoni színházakban bemutatott színdarabok, musicalek, táncelőadások, operák alkotóit és előadóit jutalmazzák.

Jude Law a Hamlet címszerepéért kapta a legjobb színésznek járó díjat, míg Rachel Weisz a Vágy villamosában, Blanche Dubois szerepében nyújtott alakításáért kapta a kitüntetést.

A Mr. Bean sztárja, Rowan Atkinson hozhatta el a legjobb musical-színésznek járó díjat az Oliver című darabban játszott Fagin-alakításáért. A legjobb musical-színésznőnek járó díjat Patina Miller érdemelte ki a Sister Actben (Apáca-show) nyújtott teljesítményéért.

A legjobb színházi előadás díját megosztva a Godot-ra várva és az X-akták kapta, a legjobb musical kitüntetést pedig a "Priscilla Queen of the Desert" (Priscilla, a sivatag királynője) érdemelte ki.

A szervezők elmondása szerint 46 ezren szavaztak a díjakra az interneten.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Echo Teátrum A baba című előadásáról
színház

A Műút folyóirat Túlhevített virágcsokor című digitális mellékletéről
színház

Markus Öhrn - Karol Radziszewski / Nowy Teatr (PL) Fóbia című darabjáról
színház

Interjú a Csokonai KözTér Második felnőttkor című projektjéről

Más művészeti ágakról

Szokatlan műfaji filmek a 76. Berlinalén
gyerek

A Móra könyvkiadó és a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár szervezésében
Újságírás workshopot és lapbemutatót tartott a Prae a Debreceni Egyetemen
Lapszemle az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 9. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés