bezár
 

irodalom

2010. 02. 16.
JAK-suli: a Gimnáziumi Íróiskola
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
JAK-suli: a Gimnáziumi Íróiskola Gimnáziumi korosztály számára íróiskolát szervez a József Attila Irodalmi Egyesület Budapesten, szeminárium jelleggel. A prózaórákat Cserna-Szabó András tartja, a versszemináriumokat Sopotnik Zoltán, a Prae szerkesztője.
A 10 alkalommal és egyenként másfél órásra tervezett foglalkozások első felében klasszikus vers- és novellaelemzés lesz, természetesen a hallgatók bevonásával, nem hegyibeszéd-jelleggel. Kezdések és zárások, novellaszerkezetek, csúcspontok és késleltetések, figurateremtés, nyelvi eszközök... A második részben az előző órán kijelölt szöveges feladatokat beszélik át a csoportok. Információk az irodalmi életről - első kézből.

Időpontok:
- próza: csütörtök, 16 óra (első alkalom: március 25.)
- vers: péntek, 16 óra (első alkalom: március 26.)

Részvételi díj: 10 000 Ft. A jelentkezési díjat kérik előre fizetni.

Jelentkezési határidő: 2009. március 22., hétfő éjfél.

Jelentkezni kizárólag e-mailben lehet, a JAK e-mail címén: jak@jozsefattilakor.hu
 
Akiktől tanulni lehet

Cserna-Szabó András (1974) novellista, gasztronómiai újságíró. Kötetei: Fél négy (Magvető, 1998), Fél hét (Magvető, 2001), Félelem és reszketés Nagyhályogon (Magvető, 2003), Levin körút – hasnovellák, gasztroesszék (Ulpius-ház, 2004), Jaj a legyőzötteknek, avagy süssünk-főzzünk másnaposan (A macskajaj regénye 52 recepttel) – Darida Benedekkel közösen (Alexandra, 2007), Puszibolt (Magvető, 2008), Mérgezett hajtűk – esszék (Magvető, 2009)


Sopotnik Zoltán (1974) költő, szerkesztő. Kötetei: Krokodil (Kortárs-Új Látószög, 2003), Az őszinteség közepe (JAK-L’Harmattan, 2006), Futóalbum (Kalligram, 2009).


nyomtat

Szerzők

-- Balogh Endre --

A prae.hu művészeti portál alapító-főszerkesztője, a PRAE.HU Informatikai és Kommunikációs Kft. ügyvezetője, a Prae Kiadó vezetője. 2009-2011 a József Attila Kör Irodalmi Egyesület (JAK) elnöke. Önálló prózakötete: A parazita (2008, FISZ).


További írások a rovatból

Összefoglaló a 2023-as FISZ Junior felolvasóestjéről
Helyzetjel
A botanikus metszőfogak története 4.

Más művészeti ágakról

Szerelmi háromszög az első világháború árnyékában
Velencében láttuk Reisz Gábor legújabb filmjét
Dr. Kárpáti György: Chaplintől Pókemberig – Filmműfajok társadalomtörténete
art&design

Interjúk a Csontváry 170 kiállítás látogatóival


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés