bezár
 

zene

2010. 06. 09.
A Duna Karnevállal indul az Óbudai Nyár
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Idén tízéves az Óbudai Nyár elnevezésű programsorozat, a Duna Karnevállal induló jubileumi rendezvényen június 13-tól augusztus 28-ig 11 helyszínen csaknem 60 színházi, zenei, operett és táncest, sőt búcsú is várja az érdeklődőket.

prae.hu

A Duna Karnevál forgatagába kapcsolódhatnak be a néptánc kedvelői vasárnap a Csobánka téren - ebből ízelítőt is adtak a Duna Művészegyüttes tagjai az egész nyáron sorjázó eseményeket beharangozó szerdai budapesti sajtótájékoztatón.

Óbudának fontos, hogy a kultúra színtere legyen, ezért az önkormányzat még a mostani szűkebb esztendőkben is támogatást ad, így a Fő téren minden rendezvény ingyenes. A kultúra a közösséget újjáteremtő erő, amire most nagy szükség van - hangsúlyozta Bús Balázs óbudai polgármester.

Az Óbudai Danubia Zenekar Donizetti Viva la mamma című vígoperájának koncertszerű előadásával lép pódiumra jövő vasárnap. Balog József július 9-én Chopin-estet ad a Fő téren, ahova július 30-án a könnyedebb dallamok kedvelőit várják a Benkó Dixieland Band koncertjére.

Július 10-11-én a Kávéházi traccspartin igazi női témák kerülnek terítékre: szombaton Bódy Magdi és zenekara, Tóth Virág divattervező és Kiss Tibor, a Quimby frontembere, másnap pedig Sáfár Mónika, Sasvári Károly és Hampel Katalin divattervező, valamint a Duna Szimfonikus Zenekar lesz a vendég - mondta el a programok fő koordinációját, szervezését végző Óbudai Kulturális Központ ügyvezető igazgatója, Lőrincz Edina.

Hozzátette: Óbuda sváb és szlovák nemzetiségi hagyományai is hangsúlyosan megjelennek a kétnapos búcsúban június 26-27-én.
A Kiscelli kastély kertjében - amint az már hagyomány - az Óbudai Társaskörhöz szorosan kötődő Liszt Ferenc Kamarazenekar ad három estén fiatal szólistákkal koncertet.

Az esteket szervező társaskör vezetője, Harsányi Mária arról számolt be, hogy a Péter Pál-templom mellett idén másodízben a közeli református templomban is lesznek hangversenyek. Tavaly a társaskör kertjében sikert aratott A szerelmi bájital előadása, idén A sevillai borbélyt tűzik műsorra, így a prózai színházi produkció - Goldoni: A legyező - mellett operát is láthatnak a vendégek.

A Zichy-kastély udvarán a Turay Ida Társulat lép fel három darabbal: a Bob herceg, a Mágnás Miska és egy új musical szerepel a programjukban. A Nem tudok élni nélküled című darabot Vajda Anikó írta, s felcsendülnek benne az Apostol ismert számai is - részletezte Darvas Ilona alapító-igazgató.

Az Aquincumi Múzeumban idén is megtartják a Nimfa-ünnepet, s egy pajzán ókori história is színre kerül Papp János társulata előadásában, Amphitrüón 2010 címmel. Az ókori mítosz Horváth Péter feldolgozásában kerül a szabadtéri múzeum romkerti színpadára, a szerző rendezésében - közölte Lengyelné Kurucz Katalin, a múzeum közművelődési csoportvezetője.

Június 18-án lekerül a takaró palánk az Óbudai Múzeum Szentlélek téri bejáratáról. Ettől kezdve egy modern , XXI. századi fogadótéren át léphet be a látogató a felújított múzeumba, amely kétnapos programsorozattal ünnepli a megújulást és a Múzeumok éjszakáját - emelte ki Népessy Noémi szakmai igazgató.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Avagy a svédek operába mennek – a Così fan tutte Uppsalában
A Nagy Emma Quintet legfrissebb lemezéről
Ki marad, ha Shady eltűnik?

Más művészeti ágakról

irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 3. nap
Az orosz barát az Örkény Színházban
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 2. nap


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés