bezár
 

film

2010. 12. 08.
Luc Besson filmet forgat a Nobel-díjas ellenzékiről
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Életrajzi filmet forgat Aung Szan Szú Kji (Aung San Suu Kyi) Nobel-békedíjas mianmari ellenzéki politikusról Luc Besson francia rendező.

prae.hu

A mianmari demokratikus változásokért küzdő filmben Michelle Yeoh alakítja a politikusnőt, a munkálatok már zajlanak, az alkotást a Mianmarral határos Thaiföldön forgatják.

Az első kockákat épp a két ország közös határa mentén rögzítették, ezen a vidéken több menekülttábor is van, ahol közel 150 ezer mianmari él.

A malajziai születésű Michelle Yeoh a hét végén Mianmar - régebbi nevén Burma - volt fővárosába, Rangunba (Yangon) látogatott, hogy találkozzon a katonai irányítás alatt álló ország ellenzéki vezetőjével, aki az utóbbi hét évben háziőrizetben volt.

"Ők ketten nagyon hasonlítanak" - mondta a 48 éves színésznőről és a politikusról Aung Szan Szú Kji ügyvédje.

A film várhatóan jövőre kerül a mozikba.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont
Bong Joon Ho: Mickey 17

Más művészeti ágakról

Dedikáció a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
A TRIP és a Lóci játszik zenekar a MOMkultban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés