bezár
 

zene

2011. 03. 13.
Alternatív Mahler-fesztivál Bécsben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Gustav Mahler dalai szólalnak meg Bécsben március 27. és április 6. között öt estén át alternatív "köntösben", látványelemekkel kiegészítve.

prae.hu

A Kreativlabor elnevezésű kezdeményezés keretében a résztevők - operaénekesek, dj-k, vizuális művészek - arra vállalkoznak, hogy a klasszikus zenének digitális filmkockák kíséretében új értelmezéseket adjanak.

A projektet tavaly indította el Wolfgang Holzmair baritonnal együttműködésben Bécs kreatív ügynöksége, a "departure". Idén Gustav Mahler dalai állnak a fesztivál középpontjában abból az alkalomból, hogy május 18-án lesz a zeneszerző halálának 100. évfordulója.

A zenei és vizuális élményekkel alaposan "megspékelt" program egyik legérdekesebb produkciójának a neves elektronikus zenész, Christian Fennesz Mahler-remixe ígérkezik a szervezők szerint.

Kiemelt szerepet kapnak Mahler művei mellett Hugo Wolf zeneszerző dalai is, a két alkotó dalszerzői munkásságáról pódiumbeszélgetést is rendeznek a fesztivál nyitó estjén, március 27-én.

A Kreativlabor eseményének az ORF kultúrháza ad otthont Bécsben.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Zeneszerzés az érzékek és a technológia határán
Avagy a svédek operába mennek – a Così fan tutte Uppsalában

Más művészeti ágakról

Életvárók támogatói nap a Katona József Színházban
Az irodalom belügye? beszélgetéssorozat hatodik estjéről
gyerek

A Móra könyvkiadó és a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár szervezésében
Beszélgetések a DESZKA Fesztiválon


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés