bezár
 

film / film

Immigráns Punkok
Immigráns Punkok
Úgy tűnik, még mindig van Amerikában olyan fiatalkorú, akiről Larry Clark nem készített filmet. A Kölykökben (1995) a New York-i elanyátlanodott gördeszkás gyerekek, akik a HIV vírust adogatják ide-oda, a Genyában (2001) a lézengő fiatalok közötti erőszakos hierarchia, a Ken Park-ban (2002) pedig a felnőttek által elnyomott srácok kerülnek terítékre. S most itt a legújabb Clark-opus, a Külvárosi Rockerek.
Fekete Dáliák
Fekete Dáliák
Pedig milyen jól nézhetett ki papíron! Brian De Palma rendezi James Ellroy regényének filmváltozatát, a kamerát Zsigmond Vilmos felügyeli, főszerepben tehetséges ifjú színészek.
Véredet a filmért!
Véredet a filmért!
Antal Nimród hollywoodi stúdiófilmje az első hazai Titanic-os vetítésen elég vegyes fogadtatásra talált. Legtöbben örömmel nyugtázták, hogy hazánk fia a közönségfilmek fellegvárában forgathatott, és egy kommersz filmben is lehetősége nyílt kipróbálnia magát. Mások meg húzták a szájukat, hogy ez azért nem ugyanaz a szint, mint a Kontroll.
Fogyatékkal él
Fogyatékkal él
Azt, hogy prüdéria a KZ-vel hogy jöhet össze, csak Koltai tudja, ki nem akart korhatáros filmet, nehogy kevesebben nézzék meg. Pilinszky (ki Kertészt is gyógyíthatatlanul inspirálta) kedves szavát kilökve a kontextusból, ideírom végre: „botrány”.
Részlet, kérdés
Részlet, kérdés
Baljós sejtetés, komor színekkel festett, kaotikus és kiszámíthatatlan világ. Akik ismerik David Fincher eddigi rendezéseit, akár otthon is érezhetnék magukat ebben a miliőben. Annál is inkább, mert a rendező a Hetedik után a Zodiákusban ismét egy ördögi gyilkológép nyomába meneszti filmje főhőseit. A soha be nem azonosított sorozatgyilkos igaz történetét feldolgozó mozi első fél órájában talán még gyanút sem fog a néző. Hiheti, hogy hasonlót kap, mint amit Finchertől már megszokott és megszeretett a Végső megoldás: Halálban, a Játszmában, vagy a Harcosok Klubjában.
A zöldszemű múzsa visszatér – Mozinapló 1.
A zöldszemű múzsa visszatér – Mozinapló 1.
A zöldszemű múzsa homlokon csókolt, majd fegyverének acélosan hideg csövét a combom közé tette, s kiadta az ukázt: nézzük meg Russ Meyer '65-ös klasszikusát! Felálltam, s elindultam a VHS-masina felé, hogy belehelyezzem a zsizsikesre játszott zugkazettát. A zöldszemű múzsa kibiztosította fegyverét, s felkiáltott: gyorsabban!
Vonzások és választások
Vonzások és választások
A kortárs spanyol filmesek kivételes érzékenységgel képesek a magánéleti problémákhoz nyúlni. Daniel Sanchez Arévalo első filmje ezt a vonalat viszi tovább, akár Almodóvár, rendkívül szimpatikusan, egy késhegynyivel komolyabb-szomorúbb hangvételben, bár kicsit kevesebb szex-szel és traviparádéval, ugyanakkor a nemiség és a homoszexualitás görcsök nélküli, könnyed, „spanyolos” kezelése itt is üdítő.
A számítógép leáll
A számítógép leáll
Az Egyesült Államok computervezérelte mindenségét – úgyis, mint a félve őrzött világrendünket – cyberterroristák fenyegetik. A CTU azonban nyári zárvatartására való tekintettel ostoba amatőrökre bízta az elhárítást, így hát nem marad más: a Bruce Willis prototípust kell bevetni.
Ne szólj, szám!
Ne szólj, szám!
A számmisztika olyan, mint az Óriási Zöldeskék Kanegér: ha hinni akarsz benne, fogsz is. Semmivel sem rosszabb egy hercig prímszám a Kanegérnél, a Loch Ness-i Szörnynél, vagy a horoszkópnál. És ha már az életünket kötnünk kell valamihez, miért ne a 23-hoz kössük?
A faun esete a kamaszlánnyal
A faun esete a kamaszlánnyal
A mexikói rendező egy hollywoodi, egy független film módszerével kötögeti életművét. Három Oscar-díjjal is kitüntetett fantáziafilmjében keveri a mesét, a slashert, a történelmet és a pszichológiát. Mindebbe aztán az idealisztikus politikai olvasat halkan belelép.
137   138   139   140   141   142   143   144   145 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés