bezár
 

színház / kulissza

Pandacsöki Boborján pszichológushoz megy
Lehetne ez akár a L’art pour l’art társulat legújabb előadásának a címe is, de itt egész másról van szó. Az ellenállhatatlanul ügyefogyott figura ezúttal megteremtője, Dolák-Saly Róbert jelmezét húzta magára, a pszichológus pedig Feldmár András volt, akiről kedvelői és kritikusai szerint egyaránt tudható, hogy tőle bármi kitelik. Látszólag tehát esernyő és varrógép véletlen találkozásának lehettünk tanúi jó ötszázan az ÁVF nagyelőadójának boncasztalán, s ha boncolás nem is történt, belsőségek jócskán felszínre kerültek a kétórás est folyamán.
A Krétakör Japánban – interjú Sárosdi Lillával
"Ez egy kritika az értelmiségről. És azt az attitűdöt is meg akarja mutatni, amikor egy budapesti értelmiségi leutazik egy távoli faluba, és azt hiszi, hogy ő az okosabb, megmondja a tutit" – állítja Sárosdi Lilla, aki a színpadon is, és az életben is Lilla. A papnő című előadásról, beszélgettem vele a Krétakör tokiói turnéján.
Szabadulásra várva – interjú a Csillag börtönben
"Itt meg azért kaptam lehetőséget, hogy megmutassam, hogy én is tudok valamit, még magam sem tudtam, hogy tudom ezt, úgyhogy ez jó. Hogy az ember itt tanul. Sokat köszönhetünk az intézetnek, hogy ezt lehetővé teszi. Hogy az ember ne butuljon el" – mondja a szegedi Csillag Börtön egy elítéltje a színjátszásról. A szabadulás témáját feldolgozó Vonatra várva című darab megírásáról, előadásáról beszélgettünk két elítélttel, Bozó Bea sajtóreferenssel, Juhász Tibor börtönlelkésszel az intézet Kápolnájában.
Megküzdeni a sötét oldallal
Megküzdeni a sötét oldallal
Dosztojevszkij nagyon pofátlan szerző: hiába írta meg a világirodalom legnagyobb gonoszságiat, egy végtelenül humoros figura, aki állandóan átveri az olvasóit. Legalábbis Laboda Kornél szerint, aki a Karamazov testvérek regényből készített karamazov címmel egy rendhagyó, zenés előadást.
A színészeket etetni és simogatni szabad
Bár a színház egyre többször mozdul ki képletes és valódi kőfalai mögül, a vele való találkozást a nézőnek többnyire keresni kell. Néha azonban elég csak az utcán sétálni hozzá, mint a TeARTrum évadnyitó fesztiválon, ahol a színészek az Andrássy úton várták a nézőket.
Hogyan indult a Katona?
Idén ünnepli harmincadik születésnapját a budapesti Katona József Színház. Ez alkalommal a Katona Klub nyilvános beszélgetéssorozatot indít fiatalok számára, olyan egyetemistáknak, középiskolásoknak, akik csak hírből ismerheti, a színház indulását. A beszélgetések alkalmával megismerhetjük a színház múltját és működését. Elsőként Nánay Istvánt faggatták a színház indulásáról.
36 kiválasztott – interjú Boross Martinnal
Zsidó történet, zsidó zene – közönséget lenyűgöző monumentális rituálé a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában. A Harminchatok című előadásról a szerzőt-rendezőt, Boross Martint kérdeztük.
Kutatnak a Színművészetin
Idén végre a Színház- és Filmművészeti Egyetem is bekapcsolódik a 2006 óta tartó Kutatók Éjszakájába. A szeptember végi SzFE-s előadás-sorozat kulcsmomentuma Halász Péter egy projektjének bemutatása. Erről kérdeztük Jákfalvi Magdolna színháztudóst.
Határok, tücskök, biciklik
Határok, tücskök, biciklik
A cikkíró már annyiszor hallotta a kollégáitól, hogy a szegedi Thealter Fesztivál más, mint a többi: családiasabb, emberközelibb, ráadásul jó eséllyel ismeretlen gyöngyszemelőadásokra is bukkanhat ott a néző, hogy úgy döntött, itt az ideje, hogy saját szemével tesztelje a Thealter Fesztet. Jól tette, hogy úgy döntött.
Géher István halálára
Eötvös Collegium-i óráin gyakran mondogatta huncut mosollyal, hogy a tervezett Faulkner-monográfiát inkább nem írja meg, mert azt álmodta egyszer, hogy ha megírja, meghal. Mintha így kicselezhetné a halált, nevettünk vele, de a szívünk mélyén szerettük volna hinni magánmitológiáját, és hogy számunkra mindig elérhető lesz tanácsaival. Olyannyira, hogy a halálhírére így reagáltam: Hogy lehet? Hiszen a Faulknert nem is írta meg!
25   26   27   28   29   30   31   32   33 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés