bezár
 

art&design / alkotás

Kreativitás, FAFEJ, INDIGO
Kreativitás, FAFEJ, INDIGO
Volt egyszer az 1970-es, 1980-as években egy alternatív művészeti csoport Budapesten. Megfordult benne az avantgárd szcéna szinte minden jelentős képviselője; képzőművészek, színházrendezők, filmesek, zenészek…
Mindig ugyanaz a nő
Mindig ugyanaz a nő
Néhány évvel ezelőtt a vájtszeműek különös filmre figyelhettek föl: az Immortel (Ad Vitam) a hazai mozik műsorán Halhatatlanok címmel futott, nagyon rövid ideig. A meglehetősen zavaros befejezésű, talán rossz, ám kétségtelenül különös filmet Enki Bilal jegyezte, és saját legendás képregényének, a Nikopol-trilógiának első két kötetét dolgozta fel.
A kertész nem alszik
A kertész nem alszik
A (magán)könyvtárakban még remélhetőleg üresen tátong egy polc, ami a hiteles művészeti élettel, műgyűjtéssel foglalkozó elemző irodalomnak ad majd helyet. Felelőtlenség lenne ugyanis művészkörökben nem venni tudomást az intézményesült művészet és a pénz között feszülő finom és ingatag szálakról… Hazai alapművévé válhat ennek a világviszonylatban is csekély szakirodalommal rendelkező témának Perneczky Géza Rózsák nyesése című kötete.
Kóstolj dizájnt!
Kóstolj dizájnt!
Valódi designlakomán vehet részt az, aki ellátogat az Iparművészeti Múzeumba, hiszen több európai nagyváros után végre fővárosunkba érkezett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vándorkiállítása, a Taste MOMEents. A helsinki Magyar Kulturális Héten való debütálást, majd a londoni és berlini designhéten való bemutatkozást követően a hazai közönség is ízelítőt kaphat a kortárs magyar design egy kis szeletkéjének e formabontó interpretációjából.
MOME BESTiárium
MOME BESTiárium
Az idei Design7 programsorozat keretein belül nyílt meg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem diákjainak legújabb csoportos kiállítása az egyetem Ponton Galériájában, mely ezúttal az állatvilág mint inspirációs téma köré szerveződött.
Topmodell a kamera túloldalán
Topmodell a kamera túloldalán
Mi történik, ha egy francia topmodell 26 éves korában úgy dönt, hogy átáll a kamera másik oldalára? Ráadásul olyan sztárokat kezd fotózni, mint Angelina Jolie, Monica Bellucci, Madonna, Eva Herzigová? Ráadásul művészi igénnyel és tabuk nélkül, olyan intimitásban, amilyen közel csak nő kerülhet nőhöz?
PROFÁN MODOR
PROFÁN MODOR
feLugossy László Nincs modor című életműalbuma kihalt katakomba helyett élő játéktér, de a kultikus diskurzusok még mindig fojtogatják a továbbélő neoavantgarde vitalitását. Szelleműzés a múzeumban, profán örömök és múmia-bábok.
Kispokol
Kispokol
Képzeljük el azt a nem igazán képregényszerű, könyvnyi víziót, melyben egy fiatal holland rajzoló újraálmodja Dante közismert látomását a túlvilágról, s mely mű aztán most Hollandiában az év képregénye lett! Mit látunk? Látunk valamit? Netán egy nagy, sötétlő erdőt? Hmmm.
Derkovits-ösztöndíjasként elfogadnád-e a Nemzeti Gyűjtemény vásárlási szándékát? - 2-3. rész
A körkérdésemre beérkezett újabb válaszokkal összesen 27-re emelkedett a válaszadók, ebből 18-ra azoknak a száma, akik nem szeretnének művet eladni a Kovács Gábor Művészeti Alapítványnak. Ketten elítélték a támogatás módját, de nem válaszoltak a feltett kérdésre. A körkérdés első része itt olvasható (a körkérdést az exindex jelentette meg először)
Távárisi konyec! Fegyverbe! Fegyverbe!
Távárisi konyec! Fegyverbe! Fegyverbe!
Mind ez ideig nem született a magyar plakátművészetnek olyan átfogó, monografikus bemutatása, mint Bakos Katalin nemrégiben megjelent könyve, a 10x10 év az utcán. A magyar plakátművészet története 1890-1990. Kétség nem fér hozzá, hogy hiánypótló mű került a hazai művészeti könyvpiacra, hiszen a több mint egy évszázadot átölelő magyar plakáttörténet méltán érdemli meg, hogy mind esztétikailag, mind kultúrtörténetileg ilyen részletes elemzésben kerüljön az érdeklődő nagyközönség elé.
12   13   14   15   16   17   18   19   20 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés