bezár
 

irodalom

2016. 12. 19.
Mosolygó számozottak
Fekete I. Alfonz és Molnár T. Eszter könyvbemutatója a Nyitott műhelyben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A József Attila Kör 2016. december 14-én este 5 órakor Budapesten, a Nyitott Műhelyben mutatta be új, 202. JAK-füzetét, A számozottakat Molnár T. Esztertől, valamint a negyedik, 2016-os év JAKkendő-díjas kötetét, Fekete I. Alfonz: A mosolygó zsonglőr című könyvét.

Gaborják Ádám, a József Attila Kör (JAK) elnöke a felvezetőben elmesélte, hogy a díj a MrSale Öltönyüzlet, s annak cégvezetője, Békés Zoltán miatt jöhetett létre. Célja a fiatal kortárs magyar irodalom helyzetbe hozása, és az elismerést évről-évre odaítélik egy-egy pályakezdő magyar prózaírónak. A korábbi díjazottak Szil Ágnes, Mán-Várhegyi Réka, valamint Papp-Zakor Ilka voltak. A JAKkendő-díj negyedik kuratóriumának tagja Harmath Artemisz kritikus, irodalomtörténész, Lapis József kritikus, irodalomtörténész, valamint a JAK-füzetek sorozatszerkesztői, Balajthy Ágnes és Borsik Miklós volt, ők választották ki a pályázók közt Fekete I. Alfonz A molyolygó zsonglőr című kötetét.

prae.hu

Gaborjáktól megtudtuk, hogy Molnár T. Eszter jelenléte az esten többek közt annak köszönhető, hogy ő is a JAKkendő-díjra adta be a könyvét, ám időközben ifjúsági regénnyel lepte meg a közönséget, így inkább a 202. JAK-füzetként jelentették meg a könyvét.

Fekete I. Alfonzzal és Molnár T. Eszterrel a JAK-füzetek két sorozatszerkesztője, Balajthy Ágnes és Borsik Miklós beszélgetett. Alfonztól megtudhattuk, hogy a rengeteg inspiráció mellett a Rejtő Jenő előtti ponyvairodalom hatott rá erősen, Eszter pedig inkább Bodor Ádámra utalt.

Borsik Miklós kiemelte, hogy míg az új JAKkendő-díjas könyv inkább folyamként ömlik, karneváli jelleggel, az új JAK-füzet takarékos, minden írásjelet megfontolt stílusban mesél.

A szerkesztésről megtudtuk, hogy Molnár T. Eszter élvezte, Fekete I. Alfonz viszont „húzd meg-ereszd meg” játékot játszott, mert néhol bizony a szerkesztői javaslat ellenére ragaszkodott saját megoldásaihoz.

A szövegekből mindkettejüktől szemléltetést is kaptunk, mégpedig saját, szerzői felolvasásban.

Fekete I. Alfonz 1986-ban született Szabadkán. Budapesten és Szegeden végezte egyetemi tanulmányait. A prózán kívül kritikákat ír, valamint fantasyvel, tündérmesékkel és gyerekirodalommal foglalkozik.

Molnár T. Eszter 1976-ban Budapesten született, jelenleg Németországban, Freiburgban él. Korábbi kötete (Stand up! és Most már igazán) 2016-ban jelentek meg a Tilos az Á Könyveknél.

Fotó: Bach Máté

nyomtat

Szerzők

-- Balogh Endre --

A prae.hu művészeti portál alapító-főszerkesztője, a PRAE.HU Informatikai és Kommunikációs Kft. ügyvezetője, a Prae Kiadó vezetője. 2009-2011 a József Attila Kör Irodalmi Egyesület (JAK) elnöke. Önálló prózakötete: A parazita (2008, FISZ). Weboldal: www.baloghendre.hu


További írások a rovatból

Ilyen volt a májusi FISZ Junior záróeseménye
Szubjektív esszé egy koreai költészeti könyvbemutatóról
irodalom

Bemutatták Szeles Judit Világatlasz című verseskötetét
Kritika Kukorelly Endre Ház, háború, halott című könyvéről

Más művészeti ágakról

Az Árnyak kertje című antológiáról
Len Wiseman: Balerina
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés