bezár
 

zene

2012. 07. 06.
Világzenei Napok a Budapest Parkban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Világzenei Napokat rendeznek a Budapest Parkban július 11-én és 12-én: szerdán este Lajkó Félix hegedűművész és zenekara, másnap pedig a Boban i Marko Markovic Orkestar lép fel a Soroksári úti szabadtéri kulturális helyszín nagyszínpadán.

prae.hu

A fesztivál ezúttal a magyar és a balkáni népzene, a cigányzene és a klezmer motívumait ötvöző délvidéki világzenei hangulatot idézi - olvasható a szervezők MTI-hez eljuttatott közleményében.

    A szerbiai születésű Lajkó Félix 1994-ben adta ki első lemezét, 1997-ben pedig megjelent kartonborítós CD-je, amelyen első zenekarának tagjai, a szabadkai Kurinat testvérek (Kurina Ferenc - nagybőgő és Kurina Mihály - cimbalom) játszottak.

A zenekar újra aktív, a régi repertoár mellett új számokkal és új citerás műsorral. A hegedűn és citerán is játszó Lajkó Félix különféle formációkban járja a világot, 2006 óta Brasnyó Antal brácsás kíséri. A vajdasági hegedűvirtuóznak A bokorból címmel jelent meg 2009-ben tizedik lemeze, amelynek egyik különlegessége, hogy a felvételek a palicsi erdőben készültek.

    A szerb Boban i Marko Markovic Orkestar, a lassan 30 éves múltra visszatekintő rézfúvós zenekar energikus, virtuóz előadásmódjával egész Európát meghódította. A formáció Szerbiában elsősorban a gucai trombitás fesztiválon szerzett díjaknak köszönhetően lett népszerű; a sikereket csak tetézte, hogy Boban Markovic részt vett az Underground és az Arizonai álmodozók című Kusturica-filmekben. Készített lemezt Lajkó Félixszel (Srce Cigansko), 2006 óta fia, Marko vezeti a zenekart, apjával egyetértésben. Marko Markovic szerzőként és szólistaként is megjelenik a zenekar utolsó két albumán.

    A Világzenei Napokat megelőzően, kedden este a Péterfy Bori and Love Band, a fesztivált követően, pénteken pedig a Ganxsta Zolee és a Kartel játszik a Budapest Parkban. Július 18-án a felvidéki Ghymes zenekar legnépszerűbb számait adja elő a Parkban, július 19-én, csütörtökön a Compact Disco, július 20-án pénteken pedig a japán ütős együttes, a Gocoo ad műsort.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Nagy Emma Quintet legfrissebb lemezéről
Az Új Anya pécsi lemezbemutató búcsúkoncertje
Danczi Csaba László emlékére
Inspirációkról, hatásokról, feszültségekről és feloldásokról Nagy Ákos Lineaments II. című lemeze kapcsán

Más művészeti ágakról

Beszélgetés az Octogonról a FUGA Építészeti Központban
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 5. nap
A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben
gyerek

Idén negyedik alkalommal hirdetik meg az ország legjelentősebb illusztrációs pályázatát


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés