bezár
 

film

2013. 06. 03.
A Vertigo Média forgalmazza az idei cannes-i Arany Pálma-díjas filmet
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A 66. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Arany Pálma-díjas filmje, Abdellatif Kechiche La vie d'Adèle (Blue Is the Warmest Color) című alkotása Magyarországon a Vertigo Média forgalmazásában jelenik meg.

prae.hu

A francia romantikus dráma a világ egyik legnagyobb presztízsű, ’A’ kategóriás filmes seregszemléjének fődíjasaként, valamint a nemzetközi filmkritikusok szervezetének FIPRESCI-díjazottjaként bizonyította magas művészi és szakmai színvonalát. A két tinédzser lány szerelméről szóló filmről a cannes-i zsűrielnök, Steven Spielberg úgy fogalmazott, "boldog vagyok, hogy valakinek volt bátorsága elmesélni ezt a történetet. A Blue Is the Warmest Color egy nagyon fantasztikus és nagyon csodálatos love story." A kritikusok és a szakma is egyaránt dicsérte a két főszereplőt, a filmben kiemelkedő színészi teljesítményt nyújtó Léa Seydoux-t, és Adèle Exarchopoulos-t. Seydoux az elmúlt évek egyik legjelentősebb francia színésznőjévé vált, aki olyan mozikban szerepelt, mint Quentin Tarantino Becstelen Brygantik, Woody Allen Éjfélkor Párizsban című alkotása, vagy a Tom Cruise főszereplésével készült Mission: Impossible – Fantom protokoll. A színésznő a nagyszabású sikerfilmek mellett továbbra is folyamatosan szerepel szerzői és függetlenfilmes darabokban is, amelyre kiváló példa az Arany Pálma-nyertes film.

A Vertigo Média továbbra is elkötelezett híve az európai, kiemelkedő értéket képviselő, díjnyertes moziknak és art filmeknek. Az elmúlt hónapokban bemutatott Vertigo-filmek között megtalálható volt többek között a tavalyi berlini díjazott, és Oscar-jelölt dán Egy veszedelmes viszony; a tavalyi cannes-i díjazott brit Szesztolvajok; Thomas Vinterberg tavalyi háromszoros cannes-i kitüntetett, A vadászat című alkotása; a francia Francois Ozon A házban című, San Sebastian-i és torontói kitüntetett thrillere, valamint Olivier Assayas Május után című, velencei díjazott francia drámája is. Az év során továbbá a Vertigo Média forgalmazásában kerül bemutatásra a Taviani-testvérek tavalyi berlini Arany Medve-díjas Cézárnak meg kell halnia című olasz drámája, valamint a bosnyák Danis Tanovic idei Berlinalén három díjjal (Legjobb színész, A zsűri nagydíja, az Ökumenikus zsűri díja) jutalmazott An Episode in the Life of an Iron Picker (Epizoda u zivotu beraca zeljeza) című mozija.

A Blue is the Warmest Color várhatóan ősszel kerül a magyar mozikba.


nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Rose of Nevada a Brit Filmnapok megnyitóján
Szokatlan műfaji filmek a 76. Berlinalén
 Gyuricza Ferenc: A Múltad a jövőd a 45. Filmszemlén  

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyam 13. számáról
gyerek

Rejtélyek és kalandok várják az érdeklődőket
Török Ábel új könyvének bemutatója
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 12. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés