bezár
 

színház

2013. 07. 15.
14 előadás a nyíregyházi színházban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Tizennégy előadás, köztük három ősbemutató kapott helyet a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház 2013/14-es évadában; az ezekre szóló bérleteket hétfőn kezdték el árusítani a nyírségi megyeszékhelyen.

Szkéné színház

A nagyszínpadon Tamási Áron Énekes madár című zenés népi játékát tekintheti majd meg a közönség a Csík Zenekar közreműködésével, de műsorra tűzték Lengyel Menyhért Lenni vagy nem lenni című komédiáját, valamint William Shakespeare Coriolanus című tragédiáját is.
   
Az ősbemutatók egyike lesz a Vajda Katalin és Fábri Péter által jegyzett Anconai szerelmesek 2., valamint Török Sándor Valaki kopog című színdarabja. A Krúdy Kamarában Gabriel García Márquez Egy előre bejelentett gyilkosság krónikája című regénye nyomán Forgách András Azon a napon, amikor című darabját láthatja a közönség. A repertoáron ezeken kívül Friedrich Dürrenmatt János király, Lőrinczy Attila Balta a fejbe és Max Frisch Biedermann és a gyújtogatók című előadások szerepelnek.
   
A gyermekelőadások sorában Weöres Sándor Csalóka Péter zenés mesejátékát, valamint egy ősbemutató keretében Tomku Kinga és Kazár Pál Jonatán visszavág című "zenés vitaminbombáját" nézhetik majd meg a kisebbek. Az ovis bérlet idén három előadásra, az óz, a nagy varázsló, a Hattyúcskák tava és Tessék engem megmenteni! című mesejátékokra szól.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


Más művészeti ágakról

irodalom

Az örmény idő nyomában
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
A konyha és A brutalista című filmekről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés