bezár
 

zene

2015. 11. 17.
Mick Harvey a Budavári Művelődési Házban lép fel
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Három év után visszatér Budapestre Mick Harvey, Nick Cave egykori zenésztársa. Az ausztrál muzsikus november 27-én a Budavári Művelődési Házban egy szál gitárral lép fel, a koncerten In Dreams - The Music of David Lynch című turnéja, illetve szólóéletműve anyagából válogat.

 A most 57 éves Mick Harvey 36 éven át volt Nick Cave különböző együtteseinek tagja. A multiinstrumentalista zenész, előadó 1973-tól zenélt együtt Cave-vel, például a Boys Next Doorban, a Birthday Partyban, végül 1983-tól negyedszázadon át a Nick Cave & The Bad Seedsben. A gitáros, hangszerelő, zeneszerző Mick Harveynek komoly szerepe volt Nick Cave sikereiben.
    

prae.hu

Még a nyolcvanas években Berlinben zenélt egy másik Ausztráliából Berlinben költözött csapatban, a Crime & The City Solutionsben is, és az évek során saját produkcióival, illetve együttműködéseivel jelentős életművet épített. Játszott Lydia Lunch, a Die Haut vagy a Go-Betweens lemezein, producerként jegyezte PJ Harvey két fontos albumát, köztük a 2000-es a Stories from the City, Stories from the Sea-t.
    

2009 januárjában jelentette be távozását Nick Cave zenekarából, szakmai és személyes okokra hivatkozva. Addig a Bad Seeds 14 albumán gitározott és vokálozott, a legjobb munkák ezek közül talán a From Her to Eternity (1984), a Tender Pray (1988), a Let Love In (1994), a The Boatman's Call (1997), a No More Shall We Part (2001), az Abattoir Blues/The Lyre of Orpheus (2004) és a Dig!!! Lazarus Dig!!! (2008) voltak.
    

Sok Bad Seeds-rajongó számára meglepetés volt, amikor a kilencvenes évek közepén két szólólemezt is kiadott. Mindkét album (Intoxicated Man - 1995, Pink Elephants - 1997) a legendás francia zenész, előadó, Serge Gainsbourg életműve előtt tisztelgett. A következő Mick Harvey-lemezek (One Man's Treasure - 2005, Two of Diamonds - 2007) megjelenéséig számos filmzenét is szerzett. Legutóbbi szólóanyaga 2013-ban jelent meg Four címmel.
    

November 27-én a Budavári Művelődési Házban előtte a Heaven Street Seven volt frontembere, Szűcs Krisztián lép fel, szintén egy szál gitárral.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Roskó Gábor és a Project333
Platon Karataev: Napkötöző
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon

Más művészeti ágakról

Baráth Áron & Pál Katja alkotásai a VILTIN Galériában
A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
Nyitónap a Horizont Táncfesztiválon
A konyha és A brutalista című filmekről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés