bezár
 

zene

2016. 03. 23.
Lemondott az Angol Nemzeti Operaház zeneigazgatója
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Lemondott posztjáról Mark Wigglesworth, az Angol Nemzeti Operaház (ENO) zeneigazgatója.

Wigglesworth nem hozta nyilvánosságra döntésének okát, de a BBC News emlékeztetett arra, hogy az operaház mögött elég viharos időszak áll.
    

prae.hu

Az intézmény közleménye szerint Wigglesworth a jelenlegi szezon végén távozik posztjáról, de karmesterként tovább dolgozik az operaház zenekarával.
    

Wigglesworth 2014-ben kapta zeneigazgatói kinevezését, akkor nagy megtiszteltetésnek nevezte a megbízást. Bár az ENO költségvetését megnyirbálták, a zeneigazgató kijelentette, hogy továbbra is vállalják "a kockázatos, kalandos" feladatokat is.
    

Az Angol Művészeti Tanács tavaly februárban ötmillió fonttal (kétmilliárd forinttal) csökkentette az intézmény finanszírozását, ami érzékenyen érintette az operát. Két hónappal később az ENO bejelentette, hogy csökkenti a jegyei árát, hogy biztosítani tudja az intézmény pénzügyi jövőjét.
    

Az év elején a kórus tagjait arra kérték, hogy 12 hónapos szerződésük helyett 9 hónaposat írjanak alá. A lépés miatt a fizetésük csökkenésétől tartó énekesek sztrájkot helyeztek kilátásba: közölték, hogy az Akhnaten című opera március 18-i előadásának első felvonásában nem énekelnek. Az előadás előtt azonban sikerült megállapodni.
    

Tavaly nyáron tíz év után John Berry, az Angol Nemzeti Opera (ENO) művészeti igazgatója mondott le, akit előzőleg az a vád ért, hogy vezetése alatt az opera tízmillió fontos veszteséget halmozott fel. Berry nem reagált a vádakra, közleményében azzal indokolta távozását, hogy a "munkát elvégezte".

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában
Richard Strauss: Ariadne auf Naxos a Bécsi Állami Operaház előadásában
Lee Konitz interjú a YouTube-on

Más művészeti ágakról

Tudósítás a Tolnai-emléknapról - második rész
Tudósítás az ELTE Tolnai-emléknapjáról - első rész
színház

Cyrano de Bergerac a Budaörsi Latinovits Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés