bezár
 

színház

2016. 04. 12.
Bajomi Nagy György kapta a Gábor Miklós-díjat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Bajomi Nagy György kapta az idén a Gábor Miklós-díjat a szombathelyi Weöres Sándor Színház előadásában nyújtott Hamlet-alakításáért - közölte az elismerést odaítélő kuratórium elnöke a hétfői budapesti díjátadó után az MTI-vel.

A Hamletet Czukor Balázs rendezésében 2015. április 7-én mutatta be a szombathelyi Weöres Sándor Színház. A produkció hétfőn este Budapesten, az Átrium Film-Színházban vendégszerepelt. Az előadás végén, Kelecsényi László kuratóriumi elnök nyújtotta át a bronzplakettet, Vígh Tamás szobrászművész alkotását a címszerepet játszó Bajomi Nagy Györgynek.
    

Szkéné színház

Az elismerés egyik oldalán Shakespeare, másik oldalán Gábor Miklós emblematikus szerepében, Hamletként látható, a Madách Színház 1962-ben bemutatott legendás előadása címszereplőjeként. A díjjal járó pénzjutalmat az Emberi Erőforrások Minisztériuma biztosította.
    

Bajomi Nagy György Szentesen született. A Nemzeti Színház Stúdiójában töltött két év után végezte el a Színház- és Filmművészeti Főiskolát 1992-ben, Huszti Péter osztályában. Pályáját Nyíregyházán kezdte, majd a Pécsi Nemzeti Színházban játszott egy évtizedig, azután szabadúszó korszak következett.
    

Fellépett a Nemzeti Színházban, közben a Tűzvonalban című tévésorozat szereplőjeként széles körű ismertségre és népszerűségre tett szert. A Jordán Tamás igazgatta szombathelyi Weöres Sándor Színháznak hét éve tagja, s az utóbbi évadokban számos nagysikerű produkcióban vett részt. Székely Csaba Vitéz Mihály című színdarabjának főszereplőjeként díjat vehetett át tavaly a POSZT-on, valamint a nyári Városmajori Színházi Szemlén. A Thália Színház Humorfesztiválján 2015-ben a zsűri különdíját kapta A hülyéje című Feydeau-előadásban nyújtott alakításáért.
    

A Gábor Miklós-díjat 2000 óta minden évben április 7-éhez, a színész születésnapjához közel adják át. Az elismerést eddig olyan színészek kapták, mint többek között Kulka János, László Zsolt, Blaskó Péter, Pogány Judit, Király Levente, Cserhalmi György, Gálffi László vagy Hegedűs D. Géza.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A köd című dráma a Kettőspont Színházban
Történeti gyökerek, előzmények és érdekességek
A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban
KIBORULT – színház, vacsora, pótSzilveszter! a Kettőspont Színházban

Más művészeti ágakról

irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés