bezár
 

irodalom

2016. 04. 30.
Folyóirat-finanszírozás (Nyerges Gábor Ádám nyilatkozata a Kulter.hu cikke kapcsán)
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az idei évi folyóirat-finanszírozási kérdésekkel kapcsolatban a Kulter.hu-n tegnap megjelent cikkre az Apokrif szerkesztősége nevében a főszerkesztő, Nyerges Gábor Ádám reagált. 

Köszönettel a (részben) jogos aggodalomért, egyszersmind együttérezve a nálunk még nehezebb helyzetben lévő szerkesztőségekkel, szeretnénk (részben) megnyugtatni olvasóinkat: lapunk anyagi helyzete (legalábbis erre a naptári évre), amennyiben továbbra is számíthatunk az ELTE BTK Hallgatói Önkormányzatának (indulásunk óta) életmentőnek bizonyuló támogatására, bár korántsem üdvös, annyira legalább stabil, hogy egyelőre nem látszik fenyegetettnek az idei évfolyamunkból hátralévő három lapszámunk megjelentetése. Az NKA pályázatunkat formai okokból utasította el, így bízunk benne, hogy a pályázás során vétett hibákat korrigálva reménykedhetünk (a Prae-lapcsalád másik két tagjához hasonlóan) a méltányos újra elbírálásban.

prae.hu

Lapunk jövője a legtöbb folyóiratéhoz hasonlóan bizonytalan, amennyiben fél-egy évnél távolabbra természetesen mi sem látunk el, viszont a megszűnés szélére sodródott, vagy akár a tényleges megszűnésre kényszerülő folyóiratokhoz képest jóval szerencsésebb helyzetben vagyunk, így megköszönve olvasóink és kollégáink figyelmét és aggodalmát, az egyelőre valamivel szerencsésebbek közé tartozva méltatlan volna elterelnünk nehéz helyzetben lévő társaink (mint akár testvérlapjaink is, a Prae vagy a Prae.hu) felől az olvasói figyelmet.

Nyerges Gábor Ádám, az Apokrif főszerkesztője

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Ilyen volt a májusi FISZ Junior záróeseménye
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
irodalom

Beszámoló a Margó utolsó napjáról
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés