bezár
 

art&design

2016. 06. 05.
Victor Vasarely és Borsi Flóra a kelet-kínai Ningpóban
Trebitsch Péter, az MTI tudósítója jelenti:
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Magyarország díszvendégségével, Victor Vasarely alkotásaival, Borsi Flóra fotóművész képeivel és további kiállításokkal nyílt meg a hétvégén az a kulturális és művészeti fesztivál, amelyet a kelet-kínai Ningpo városban rendeztek Kína és a Közép- és Kelet-európai országok hamarosan kezdődő befektetési és kereskedelmi expójához kapcsolódva.

A Közép- és Kelet-Európából érkezett - a magyar mellett lengyel - kulturális bemutatók a ningpói kulturális pláza kiállítási csarnokában az Érzés és megfigyelés címet kapták. Az ünnepélyes megnyitón Vizi László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális diplomáciai főosztályának vezetője köszöntötte a jelenlévőket.

prae.hu

A hétvégén sokan keresték fel a sokszínű magyar bemutatkozó kiállítást - mondta Szentmártoni Lívia, a sanghaji magyar főkonzulátus kulturális szakdiplomatája az MTI-nek. Victor Vasarely alkotásai mellett kiemelkedő érdeklődés kíséri Borsi Flóra hatalmas méretekben kiállított műveit - tette hozzá.

A Pekingi Magyar Kulturális Intézet (PMKI) jóvoltából bemutatták a kínai fővárost már megjárt Hagyomány és újítás című népművészeti kiállítást és ugyancsak a PMKI támogatásával a Harmonia Hungarica kórus Bartók-Enescu emlékkoncertet ad majd. A következő mapokban lesznek aktív népművészeti bemutatók is, de - mint Szentmártoni Lívia fogalmazott - a gombfoci és bűvöskocka-bajnokság sem marad el.

A látogatók egy külön kiállítás keretében ismerkedhetnek meg a Kelet magyar kutatóival, Germanus Gyulával, Hopp Ferenccel, Ligeti Lajossal, Ráth Györggyel, Kőrösi Csoma Sándorral, Stein Auréllal, Széchenyi Bélával és Vámbéry Árminnal.

A következő egy hétben egy oktatási együttműködési konferencián és a többi országgal közös turisztikai fórumon is bemutatkozik Magyarország.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Megnyitóbeszéd Vigh Levente Léptek nyomán című kiállításához
Krajcsovcis Éva és Zséger Olivia „Leképezés” című kiállításának megnyitóbeszéde
art&design

Farkas Tiffany megnyitóbeszéde Ernszt András és Körei Sándor 'Longing for Gaia' című kiállításán

Más művészeti ágakról

gyerek

Gyerekirodalmi műsor Veiszer Alindával a radiocafén
Ilyen volt a májusi FISZ Junior záróeseménye


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés