bezár
 

zene

2016. 11. 07.
Wolfmother-koncert szerdán az Akváriumban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Először lép magyarországi színpadra a Wolfmother. A napjaink egyik legkülönlegesebb rockzenekarának számító ausztrál formáció szerdán a fővárosi Akvárium Klubban idei lemezét, a Victorioust mutatja be az A38 hajó szervezésében.

A Gipsy Caravan című turnén az Andrew Stockdale által vezetett vintage rocktrió kétszer is megcélozta Európát; Budapest a mostani őszi, második etap egyik állomása - olvasható a szervezők ajánlójában.
    

prae.hu

A Wolfmother negyedik stúdióalbuma, a Victorious idén februárban jelent meg a zenekartól megszokott hangzással, monumentális riffekkel, nagyszabású refrénekkel.
    

Az Ausztráliában addigra már ismert együttes tíz éve, első lemezével hódította meg a világot. Az emblematikus hard-psych-retrock sláger, a Woman című szám kiszabadította a szellemet a palackból, és a kétezres évek közepének generációja is felfedezte a Led Zeppelin, az AC/DC és a Rainbow hagyományát.
    

Bár a Wolfmothert és agytrösztjét, Andrew Stockdale-t sokszor vádolták azzal, hogy semmi újat nem talált ki, ezt rendkívül hitelesen, lazán, meggyőzően és energikusan tálalták. A debütlemez az egész világon az eladási listák élvonalába ugrott, a rádiók által igen kedvelt és nagyon sokat játszott Woman Grammy-díjat nyert, a Wolfmother világsztár lett.
    

A trió nem viselte könnyen a hirtelen jött népszerűséget, Stockdale azóta kétszer is teljesen lecserélte zenésztársait, kiadott jobban és kevésbé sikerült lemezeket, hogy aztán az idei Victorious ismét a reflektorfénybe irányítsa a triót. A Wolfmotherben Andrew Stockdale (ének, gitár) mellett jelenleg Ian Peres (basszusgitár, billentyűs hangszerek, vokál) játszik, őket a turnén a dobos Alex Carapetis egészíti ki.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Einstürzende Neubauten az Akváriumban
Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon

Más művészeti ágakról

gyerek

A fák bűvös birodalma – Boszorkányos erdei küldetés a Vajdahunyadvárban
Kotányi Attila Éberen kutató élet könyvét mutatták be a Nyitott Műhelyben
Trafik címmel nyílt kiállítás Lobot Balázs műveiből a Printa edition galériában
Ilyen volt a Margó első napja


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés