bezár
 

art&design

2017. 05. 02.
Jön a 13. budapesti nemzetközi képregényfesztivál
2017. május 14. 10.00-18.00
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Jön a 13. budapesti nemzetközi képregényfesztivál A Magyar Képregény Szövetség 13. alkalommal rendezi meg az ország legnagyobb képregényes rendezvényét. Várják a képregényolvasókat és gyűjtőket, az óvatos érdeklődőket és a fanatikusokat május 14-én, vasárnap, 10 órától. Változás az előző évekhez képest, hogy idén a Dürer-kert teljes területén lesznek programok: megnövelték a vásártér területét, és egy külön workshop-terem is kialakításra kerül.  

PROGRAMOK:

A rendezvény a képregény minden területét egyesíti: vásár, szakmai és szórakoztató programok, vetítések, játékok, képregényes rögtönzések. 

prae.hu

A fesztiválon kerül átadásra az Alfabéta-díj, a Magyar Képregény Szövetség elismerése a tavaly megjelent legjobb képregények alkotóinak. Várják az érdeklődőket kerekasztalokra külföldi vendégekkel és a nagysikerű Életben maradnának képregényes versillusztrációs projekt alkotóival; de lesz még beszélgetés a magyar képregényes szubkultúráról, illetve képregényfilmekről is. A workshop-teremben magyar képregényalkotók mesélnek műhelytitkaikról, valamint meg lehet ismerkedni a digitális képregényrajzolással.

A fesztivál plakátját Haui József rajzolta és Pilcz Roland színezte.

Külföldi vendégek:

Jul (Franciaország) – a Lucky Luke alkotója, 12 évesen nyerte első díját az Angoulême-I Képregényfesztiválon. Igazán ismertté a Silex and the City-vel vált, amiből tévésorozat is készült 2012-ben.
Victor Drujiniu (Románia) – A 36 éves román művész jelenleg Temesváron él és alkot, elsősorban külföldi piacra: a Dark Horse, a DC és a Marvel mellett a francia képregénypiacra is rajzol
Leopold Maurer (Ausztria) - avaly jelent meg a Shakespeare-művet adaptáló Vihar című képregénye, amit idén jelöltek a Legjobb Osztrák Gyerekkönyv díjára.

Képregénydíj-átadás:

Az Alfabéta-díj a magyar képregényes szakma legnagyobb elismerése, melyet 2006 óta ítélnek oda a megelőző év legjobb képregényeinek, előre meghirdetett kategóriákban. 2014 óta a képregényes termésből állandó előzsűri válogat, a shortlist alapján pedig egy tizenöt főre bővített zsűri dönt. Ez az alkalomra felkért képregényalkotókból, kritikusokból, grafikusokból, egyetemi tanárokból áll.

Alfabéta-díj a legjobb 2015-ben megjelent kép-regényért 
Alfabéta-díj a legjobb 2015-ben megjelent kép-novelláért 
Alfabéta-díj a legjobb 2016-ban megjelent webcomicért 
Korcsmáros Pál életműdíj – kapja Marabu

Magyar sztárvendég:

Puzsér Róbert

Kerekasztalok és beszélgetések:

A Pókember-generáció: Kertész Sándor új könyve a magyar képregényes szubkultúráról
Képregényfilmekről – résztvevők: Dunai Tamás (Szegedi Egyetem), Harza Tamás (Kingpin kiadó), Rusznyák Csaba (Geekz). Moderál Dani Áron.
Az Életben maradnának versillusztráció-projektről: Cserkuti Dávid, Csordás Dániel, Tondora Judit, Vér Balázs. Moderál: Szekeres Nikoletta (FISZ)

Workshopok:

Képregényes workshop Victor Drujiniuval
Matricakészítés gyerekeknek
Három többszörösen publikált hazai képregényalkotó is fel lett kérve, hogy rövid előadásban mutassanak be egy-egy problémát, mely sokat foglalkoztatja őket. Egyéni kérdésfelvetések és egyéni válaszok gyakorlati kérdésekről. Előadnak:

Somogyi György, az Alfabéta-jelölt Kittenberger írója a forgatókönyvírásról
Vidák Zsolt, az Alfabéta-jelölt Pipien Molestus alkotója
Szűcs Gyula, a Kaméleon Komix képregénykiadó vezetője a kiadóalapításról
Molnár Gábor, kétszeres Alfabéta-díjas alkotó rajzeszközökről

Újmagyar megjelenések és vásár:

Számos magyar alkotó és kiadó időzíti a fesztiválra új megjelenését: folytatódnak már ismert sorozatok szuperhősökkel és nélkülük nem maradnak el a magyar képregényklasszikusok újrakiadásai.

A kibővült vásártérben szerzői képregényesek, fanzine-osok, és nagyobb kiadók állítanak standot. A fesztivál vásártere nem azonos az évente kétszer megrendezett képregénybörzével, használt képregények és relikviák korlátozottan lesznek kaphatók.

Comic Jam – közös rajzolás:

A képregényfesztiválban az a jó, hogy a látogatók nem csak a színpadról figyelhetik, vagy a dedikálások során kerülhetnek kapcsolatba a magyar képregényesekkel, hanem együtt is rajzolhatnak és beszélgethetnek velük. A comic jam lényege a közös alkotás és improvizáció, ahol nem csak a kiművelt rajzkészségek számítanak.

 

Hivatalos oldal: facebook.com/kepregenyfesztival

 

 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Benkő Barnabás, Enyedi Zsolt, Hamerli Judit képzőművészek közös kiállításáról
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató
Krajcsovcis Éva és Zséger Olivia „Leképezés” című kiállításának megnyitóbeszéde

Más művészeti ágakról

Szubjektív esszé egy koreai költészeti könyvbemutatóról
Kritika Kukorelly Endre Ház, háború, halott című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés