bezár
 

film

2017. 10. 02.
Emléknappal tiszteleg a 100 éve született Fábri Zoltán előtt az MMA
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Előadásokkal, kerekasztal-beszélgetéssel és filmvetítéssel egybekötött emléknapon idézi meg a 100 éve született Fábri Zoltán Kossuth-díjas rendező szellemi örökségét a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) szerdán a Pesti Vigadóban - tájékoztatta a köztestület az MTI-t.

A közlemény szerint a délután kezdődő emléknapot Kelecsényi László filmtörténész A Fábri-életmű helye a magyar filmtörténetben és Gelencsér Gábor A Fábri-filmek világa című előadása nyitja meg a Sinkovits Imre Kamaraszínpadon, majd kerekasztal-beszélgetés idézi fel a rendező személyiségét unokája, Fábri Péter és tanítványai, András Ferenc, Almási Tamás és Janisch Attila filmrendezők részvételével.
    

prae.hu

Az ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött rendezvényen mutatják be az MMA legújabb kiadványát, Barabás Klára A történelem körhintáján - Fábri 100 című könyvét. Az emléknapot este Fábri Zoltán 1966-os Utószezon című filmjének vetítése zárja - olvasható a közleményben.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Park Chan-wook: Nincs más választás
Filmre rögzített önarckép a Verzión
Nemes László: Árva
Luca Guadagnino: Vadászat után

Más művészeti ágakról

Az Életünk folyóirat téli lapszámbemutatójáról
Brnói napló, befejező rész
színház

Juhász Ferenc-est a Müpában
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 5. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés