bezár
 

irodalom

2018. 12. 15.
Világok Találkozása: Kornya Zsolt kapta a Hexa-díjat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Világok Találkozása: Kornya Zsolt kapta a Hexa-díjat 2018. december 8-án, szombaton tartották meg a Világok Találkozása (ViTa) egésznapos zsánerirodalmi rendezvény második alkalmát a Bem moziban, amelyen a résztvevők újra elmerülhettek a kortárs fantasztikum világában és tájékozódhattak a legfrissebb megjelenésekről — tájékoztatta a Próza Nostra a prae.hu művészeti portált.

A rendezvényen szó volt a nemrégiben elhunyt Ursula K. Le Guin életművéről, a videójátékok, a zsánerek és az irodalom kapcsolatáról, a zsánerdíjak jelenlegi botrányairól és sikereiről, a fantasy útkereséséről és a flintlock fantasy megjelenéséről. A ViTa utolsó programjaként mutatták be a hazai SFF szerzőket tömörítő, Az év science-fiction és fantasy novellái c. antológiát, amelynek a folytatása jövőre várható.

prae.hu

Az est végén második alkalommal került átadásra a hazai zsánerirodalom szakmai képviselőinek járó Hexa-díj. A díjra ezúttal is a ViTa meghívott szakmai közössége jelölhetett, majd az első forduló javaslatai után a legtöbb jelölést kapó alkotók közül választották ki a végső díjazottat.

Idén a következő jelöltek voltak: Csurgó Csaba és Varga Bálint, az Agave Kiadó alapítói; Görgey Etelka (Raana Raas) fordító, író; Kornya Zsolt, író, fordító, szerkesztő; Kánai András, író, szerkesztő; Markovics Botond (Brandon Hackett) író; Pintér Bence, újságíró, kritikus; S. Sárdi Margit, az ELTE egyetemi oktatója; Szabó István Zoltán, a Próza Nostra főszerkesztője; Tomasics József, The Black Aether főszerkesztője; valamint Varga Bea (On Sai), író, szerkesztő.

A díjat végül Kornya Zsoltnak ítélték, aki munkásságával jelentősen hozzájárult a kilencvenes-kétezres évek zsánerirodalmi kultúrájának kialakításához, könyvei a mai napig népszerűek a közösségben. Szerkesztőként nevéhez kötődik a Rúna fantasy magazin és a Delta Vision Mesterművek sorozata, valamint részt vett a legnagyobb magyar szerepjáték, a M.A.G.U.S. világának alakításában. A Raoul Reiner néven erre a világra írt regényei, valamint A vér városa és a Sötét Mersant-ciklus a magyar dark fantasy irodalom klasszikusai. Fordítóként pedig többek között Robert E. Howard és H. P. Lovecraft művein dolgozott.

Zárásként a szervezők bejelentették, hogy a magyar fantasztikum népszerűsítése és előmozdítása céljából a hazai SFF közösség tagjai (írók, szerkesztők, szervezők, kutatók, kritikusok és rajongók) közös elhatározásából létrehozzák a Spektrum Egyesületet. Az Egyesület működése során különféle projekteket indít és támogat majd ezen cél érdekében. Az Egyesülettel kapcsolatos részletekről és tevékenységéről a hivatalos ügyek lezárása után tájékoztatják az érdeklődőket.

Az idén is sikerrel zárult rendezvénynek köszönhetően a szervezők a folytatás mellett döntöttek, ezért jövőre az évközbeni kisebb programok mellett újra megszervezik a Világok Találkozását.

Forrás: Próza Nostra

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Recenzió az elmúlt három év elsőköteteiről
Kritika Biró Zsombor Aurél Visszatérő álmom, hogy apám vállán ébredek című kötetéről

Más művészeti ágakról

art&design

Megnyitóbeszéd Nagy Dániel kamarakiállításán
A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés