bezár
 

színház

2019. 08. 15.
Mátyás és Janus Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Mátyás és Janus Budapesten Budapesten, a Pozsonyi úti református templom altemplomának felújított színpadán mutatja be Pozsgai Zsolt Mátyás és Janus című darabját szeptemberben a Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház társulata.

A történet 1471-ben indul, amikor Mátyás király ellen összeesküvést sző két, a királyhoz közelálló személy. Az egyik Vitéz János, a másik Janus Pannonius. Különösen Janus Pannonius árulása az, ami a királyt elkeseríti, Mátyás nem érti az árulás okát, és hogy magyarázatot találjon a történtekre, Janus után ered Pécsre. A darab úgy épül fel, hogy nemcsak ezt a dilemmát mutatja be, hanem a történelmi korszakot is ábrázolja.

A művet szeptember 22-én mutatják be a Pozsonyi úti református templom altemplomában, ahol Mátyás szerepében Széplaky Gézát, Janus Pannonius szerepében pedig Károlyi Krisztiánt láthatja a közönség. Szerepel még a darabban Kákonyi Tibor, Krizsik Alfonz és Stelly Zsófia is. Az előadás látványtervezője Mira János.

A kép forrása: erdelyinaplo.ro

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

Interjú a Rég volt, mese volt, minden szava igaz volt című darab kapcsán
Márfi Márk Telik című drámájának 82. előadásán jártunk
színház

Szacsvay László–Vajda Katalin: Féltem, amíg éltem című könyvéről
A Troilus és Cressida bemutatója 2025 őszén a Globe Theatre-ben

Más művészeti ágakról

Kiss Tibor Noé Olvadás című regényéről
A Prae 2025-ös évzáró karácsonyi estjéről
A harmadik Lomboldal öko-irodalmi estről
art&design

Szomatikus felfogás a képzőművészet és táncművészet határán


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés