bezár
 

zene

2019. 08. 15.
Mesterkurzusok a New Milleniumon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Mesterkurzusok a New Milleniumon Tizenhét zeneszerző darabjai csendülnek fel a New Millennium Nemzetközi Kamarazenei Fesztiválon és Mesterkurzuson, amelyet augusztus 30-tól szeptember 3-ig rendeznek Budapesten. A mesterkurzusokra csütörtökön még lehet jelentkezni.

"A koncerteken Mozarttól Bartókig számos szerző művét hallhatja a közönség, számos romantikus darab hangzik el, mások mellett Brahms hegedű- és klarinétszonátája és egy vonós szextett is" - mondta Miranda Liu hegedűművész, aki egyben a fesztivál alapítója is.

Négy nap alatt hat koncert lesz, a szólóelőadók mellett duótól a szeptettig különböző kamaraformációk lépnek fel. A nyitókoncertet Miranda Liu együttese, a Central European String Quartet adja augusztus 30-án este a Festetics Palota Tükörtermében, közreműködik Bábel Klára (hárfa), Klenyán Csaba (klarinét) és Győri Noémi (fuvola).

A művésznő beszámolt arról, hogy két délutáni szólózongora-koncert lesz: augusztus 31-én Érdi Tamás, szeptember 2-án Georgij Csaidze orosz művész ad műsort, mindkettő helyszíne a Régi Zeneakadémia Kamaraterme. Lesznek koncertek a Benczúr Házban is.

"Hét különböző mesterkurzust hirdettünk, ezekre csütörtökön még lehet jelentkezni. Hegedűn, csellón, klarinéton, fuvolán, zongorán, hárfán és kamarazenében Magyarország legsikeresebb zenészeitől lehet tanulni öt napon át, de kurzust tart Bartosz Koziak lengyel gordonkaművész és az orosz Georgij Csaidze is" - mondta az alapító, aki maga is tart hegedű mesterkurzust.

Minden résztvevő három egyéni órát kap, továbbá fellépési lehetőséget. Lesz verseny is, a legjobbak zenekarral felléphetnek a zárókoncerten.

További információk a fesztivál honlapján találhatók.

A kép forrása: papageno.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszélgetés Karosi Júlia jazz-énekessel
Élménybeszámoló a Decolonize Your Mind Society koncertjéről
Simon Géza Gábor: A magyar jazztörténet ösvényein. A magyar jazztörténeti kutatás hatvanöt esztendeje 1958–2023
Strauss Elektrája a Berlini Állami Operaházban

Más művészeti ágakról

Kritika Krusovszky Dénes Levelek nélkül című regényéről
Alex Garland: Polgárháború
Kritika Babarczy Eszter Néhány szabály a boldogsághoz című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés