bezár
 

színház

2020. 02. 29.
Távozik a Váci Dunakanyar Színház vezetője
Domonkos Márk megbízatása 2020 szeptemberéig tartott volna
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Távozik a Váci Dunakanyar Színház vezetője Távozik a Váci Dunakanyar Színház éléről Kis Domonkos Márk a színházat és személyét érintő, folyamatossá vált csatározások miatt - tájékoztatta a színház pénteken az MTI-t.

A közlemény szerint február 29-én közös megegyezéssel szűnik meg Kis Domonkos Márk ügyvezető igazgatói megbízatása. "Az intézményt alapítása óta vezető igazgató kinevezése 2022. szeptember végéig tartana, de a színházat és személyét érintő, folyamatossá vált csatározások ellehetetlenítik az érdemi alkotómunkát, a méltatlanná vált helyzet feloldása érdekében hozta meg döntését" - fogalmaznak a közleményben.

Felidézik, hogy Kis Domonkos Márk hétéves igazgatásának eredményeként a korábban üresen álló, romos épület helyét átvette egy teljes körűen felújított, korszerűsített színház, amely ez idő alatt a kiemelt státust is elnyerte. A saját bemutatókat létrehozó, országos és külföldi vendégjátékoknak, fesztiválszerepléseknek eleget tevő befogadószínház 2019-ben már több mint 11 millió forintos nyereséggel zárt.

Mint írják, a váci önkormányzat által még 2018-ban elrendelt belső ellenőrzés adminisztratív szabálytalanságokat tárt fel, amelyeket javítottak, majd egy évvel később "erős csúsztatásokkal" lejárató cikkek jelentek meg, tavaly ősszel pedig a testületi üléseken többször is felmerült az ügyvezető elbocsátásának kérdése. A színház jövőjére vonatkozó, többszöri próbálkozásra is eredménytelen egyeztetés bizonytalanságba sodorta az évadterv megvalósítását. Emellett a színház költségvetési támogatása a korábbi 40 millióról 2020-ban 23 millióra esett, és az önkormányzati támogatás csökkentése következtében minimum 62 százalékkal csökkenhet a teátrum össztámogatása.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

Interjú a Rég volt, mese volt, minden szava igaz volt című darab kapcsán
színház

Szacsvay László–Vajda Katalin: Féltem, amíg éltem című könyvéről
A KÓDA csoport József Attila passiója című előadásáról
Ördög Tamás Darázs című darabja a Marczibányi Téri Művelődési Központban

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXIX. évfolyamának 50. számáról
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 3. nap
A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés