bezár
 

zene

2021. 02. 06.
Koncert a Csodalámpa Alapítványért
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Koncert a Csodalámpa Alapítványért A Csodalámpa Alapítványt támogatja a Budapesti Vonósok és Korponay Zsófi színésznő online zenés-verses farsangja szombaton – közölte az MTI.

A koncerten a barokktól a 20. századig keletkezett zenei tréfák, madarak, állatok elevenednek meg Rameau, Vivaldi, Saint-Saëns, Rimszkij-Korszakov, Leroy Anderson és Leopold Mozart művei segítségével.

prae.hu

Korponay Zsófi színésznő Gazdag Erzsi, Weöres Sándor, Lackfi János, Nemes Nagy Ágnes és Romhányi József verseit mondja el. A műsorban közreműködik Oross Veronika (fuvola), Bazsinka József (tuba), Láposi Dániel (írógép) és a Budapesti Vonósok gyermekei.

A közvetítés alatt adománygyűjtés indul a Csodalámpa Alapítvány céljaira a csodabogarak.com oldalon, a koncert megtekinthető még a zenekar és a Papageno facebook oldalán, valamint a Budapesti Vonósok honlapján.

Négyzetes kép a leadben: linkedin.com

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Richard Wagner Lohengrinje új köntösben a 150. Müncheni Operafesztiválon
Richard Strauss: Ariadne auf Naxos a Bécsi Állami Operaház előadásában
Lee Konitz interjú a YouTube-on

Más művészeti ágakról

Darren Aronofsky: Rajtakapva
A Knoll Galéria Ég és Föld fényei - Festészet 1990 körül egy magángyűjteményben című kiállításáról
Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés