bezár
 

zene

2009. 09. 07.
Michael Jackson-kesztyűt árvereztek el Ausztráliában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A remélt ár közel kétszereséért, 57 600 ausztrál dollárért (9,4 millió forint) árverezték el vasárnap az ausztráliai Melbourne-ben Michael Jackson egy ékszerekkel díszes fehér kesztyűjét, amelyet a néhai énekes 1996-os turnéja alkalmával dobott oda egy rajongójának.

prae.hu

Ez az első Michael Jackson-kesztyű, amely a szupersztár június 25-i halála óta kalapács alá került. A Bonhams and Goodman árverezőház azt mondta, hogy nagyon elégedettek az eredménnyel, mert valójában csak 30 ezer ausztrál dollárt reméltek a rajongók körében ereklyének számító kesztyűért.

Az auckiósház szóvivője szerint öt másik ajánlattevőt túllicitálva egy bizonyos Warwick Stone vásárolta meg a Las Vegas-i Hard Rock szálloda és kaszinó számára a popkirály védjegyének számító ruhadarabot.

Az 50 évesen, váratlan elhunyt amerikai énekes 1996-ban, HIStory című világturnéja részeként koncertezett Ausztráliában. Sydneyben részt vett az ő főszereplésével forgatott, Ghosts című rövidfilm premierjén, és a vetítés végén a nézők közé dobta a díszes kesztyűt, amely egy Bill Hibble nevű, azóta elhunyt rajongójának a tulajdona lett.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Musica Moralia a Dugattyúsban
A Tame Impala legkevésbé inspirált albuma
Avagy a svédek operába mennek – a Così fan tutte Uppsalában
Taylor Swift új albuma fényes, de mélység nélküli popparádé

Más művészeti ágakról

Műhelykonferencia a Pesti Vigadóban
Az orosz barát az Örkény Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés