bezár
 

irodalom

2023. 05. 10.
Olvasómaraton Zágrábban
Magyar-szlovén szervezésű olvasómaraton az Európa-nap alkalmából
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Olvasómaraton Zágrábban Demcsák Csaba és Gasper Dovzan, Magyarország és Szlovénia horvátországi nagykövete nyitotta meg kedden a zágrábi Liszt Intézetben az Európa-nap alkalmából szervezett 24 órás olvasómaratont - közölte a helyi sajtó.

Demcsák Márai Sándor Egy polgár vallomásai, Dovzan Stefan Zweig osztrák író A tegnap világa - Egy európai emlékezései című művéből olvasott fel részletet. A rendezvényen 24-en vettek részt, köztük nagykövetek és hírességek, akik mindannyian 60 percig olvasnak fel kedvenc könyveikből. A maratont a Liszt Intézet magyar kulturális központ és a zágrábi szlovén nagykövetség szervezi a károlyvárosi (Karlovac) könyvtárral együttműködve.

prae.hu

Dovzan az STA szlovén hírügynökségnek elmondta: azért döntöttek úgy, hogy részt vesznek a magyar kulturális intézet olvasást népszerűsítő programjában, mert Szlovénia az idei Frankfurti Könyvvásár díszvendége. "Mi pedig programjainkkal már régóta népszerűsítjük az olvasást és a könyvek szeretetét" - hangsúlyozta.

A rendezvényt az Európa téren lévő Liszt Intézetben tartják, ahol a földszinti kirakatban egy kivilágított olvasósarkot alakítottak ki. A résztvevők pedig, akik a kedvenc könyveikből olvasnak fel, úgy tűnnek, mintha egy művészeti installáció részei lennének - olvasható a Liszt Intézet honlapján.

"24 ember, 24 óra, 24 könyv. Hozza el a kedvenc könyvét, lazítson az olvasósarkunkban, és mutassa meg az olvasás iránti szeretetét!" - áll a felhívásban, amely hozzáteszi, hogy minden olvasó kiválaszthatja kedvenc mondatát, amelyet a maraton végén a könyv címével, szerzőjével és az felolvasóval együtt a különböző médiafelületeken közzétesznek.

A kép forrása: https://www.facebook.com/madjarskiinstitut/photos?locale=hu_HU 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Élet és Irodalom LXX. évfolyam, 10. szám
Lapszemle az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 9. számáról
Kerecsen Andrea Hiányzó kép című könyvének bemutatójáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 8. számáról

Más művészeti ágakról

gyerek

A Móra könyvkiadó és a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár szervezésében
építészet

A lakozási válságról
A Mester és Margarita a Katona József Színházban
gyerek

Emlékest Janikovszky Éva születésének 100. évfordulója alkalmából


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés