bezár
 

film

2025. 02. 17.
A 2025-ös BAFTA díjazottjai
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A 2025-ös BAFTA díjazottjai A Konklávé és A brutalista osztozott a fődíjakon a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztó gáláján.

A legtöbb, 12 BAFTA-jelölést az Edward Berger rendezte, Ralph Fiennes főszereplésével forgatott Konklávé kapta.

prae.hu

A pápaválasztásról szóló politikai thrillert az Emilia Pérez követte 11 jelöléssel, az idei filmes díjszezon egyik favoritja, a Brady Corbet rendezésében Budapesten forgatott A brutalista kilenc jelölést kapott.

A viszonylag megbízható Oscar-előrejelzőnek tekintett BAFTA-gálán a Konklávé érdemelte ki a legjobb film díját, a legjobb rendezésért járó elismerést ugyanakkor Brady Corbet vehette át A brutalistáért, és Adrien Brody kapta a legjobb férfi főszereplő BAFTA-kitüntetését A brutalistában nyújtott alakításáért.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A konyha és A brutalista című filmekről
A Hétköznapi kreativitás pályázat nyertes filmjei

Más művészeti ágakról

Blended Intensive Programme Pozsonyban
art&design

Bemutatták Győrffy László Poszthumán Stratégiák című könyvét
A Hullámtörés című dráma a Radnóti Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés