bezár
 

art&design

2025. 03. 01.
Potyó Imre a magyar természetfotó nagydíjasa
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Potyó Imre a magyar természetfotó nagydíjasa Potyó Imre vehette át a legjobb magyar természetfotósnak járó Arany Daru szobrot a Varázslatos Magyarország (VM) 16. díjátadó ünnepségén és természetfotó kiállításának megnyitóján a Fővárosi Állat- és Növénykert Biodómjában, ahol a fotóverseny kategóriahelyezettjeinek járó elismeréseket és a különdíjakat is átadták.

Mint hangsúlyozzák, a VM versenyének különlegessége, hogy az megközelítőleg egy éven át zajlik, havonta meghirdetett változatos pályázati kategóriákkal, így a fotósoknak egész évben kint kell lenniük és alkotniuk kell a természetben, hogy minden hónapban színes portfóliót mutathassanak be a szakmai zsűrinek. A havi pályázatok mellett a fotósok év végén elnyerhetik az Agrárminisztérium ajánlásával megalapított elismerést, A magyar természetfotó nagydíját és az ezzel járó Arany Daru szobrot – tették hozzá.

prae.hu

A tájékoztatás szerint az éves pontszámok alapján az évad legsikeresebb fotósa, A magyar természetfotó nagydíjának viselője és az azt megtestesítő Arany Daru szobor tulajdonosa Potyó Imre lett, aki a pályázati évadot immár ötödik ízben nyerte meg. A pályázaton a második helyen Daróczi Csaba, a harmadik helyen pedig Kaszás Norbert végzett. A díjátadót csütörtökön tartották.

A szakmai zsűri tagjai Máté Bence, Litauszki Tibor és Suhayda László természetfotósok, Szilágyi Attila természetvédelmi szakember és természetfotós, Tóth Zsolt Marcell természetfilmes, ifjabb Vitray Tamás, a National Geographic Magyarország Magazin főszerkesztője, valamint Britta Jaschinski fotóriporter.

Az Agrárminisztérium különdíját Kocsis Ferenc Maradj veszteg című fotója kapta. A Fotoplus különdíját Kronavetter Tamás A nádirigó kottája című alkotásával, a CEWE különdíját pedig Kreiner Roland Egerészölyv érkezik című fotójával érdemelte ki. A Nimród Fotóklub különdíját Horesnyík Ervin kapta Mennyország kapuja című alkotásáért, a Nimród Fotóklub portfóliódíját pedig Szűcs Boldizsár vehette át. A naturArt különdíjat Szabó Csaba Elkaptad című fotója kapta, a közönségszavazatot pedig Pászthy Dávid érdemelte ki.

A Biodómban péntektől látható kiállításon 67 alkotó 222 képét mutatják be. A tárlaton kiemelt helyet kapott A magyar természetfotó nagydíja első három helyezettjének portfóliója, de a különböző pályázati kategóriák győzteseinek képeivel is találkozhatnak az érdeklődők. A kiállításon egy reprezentatív válogatás mutatja be hazánk tíz nemzeti parkjának természeti világát – olvasható a közleményben.

A VM tárlata az idei év során hét helyszínen – többek között a Magyar Természettudományi Múzeumban, Debrecenben és Mosonmagyaróváron –, a CEWE a nagydíjasok képeit bemutató kísérő kiállítása pedig öt helyszínen – például a Magyar Természettudományi Múzeumban és Tatán – tekinthető meg az országban. A Biodómban március 30-ig látogathatók a kiállítások. A magyar természetfotó nagydíjának helyezettjei márciusban tárlatvezetéseket is tartanak, melyre jegyeket a  weboldalon válthatnak az érdeklődők – olvasható az összegzésben.

A magyar természetfotó nagydíját elnyerő, 1982-ben született Potyó Imre környezettudományi szakon, természetvédelmi szakirányon végzett. Természetfotózással 2007-ben kezdett el foglalkozni, autodidakta módon képezte magát. Kedvenc helyszínei a börzsönyi patakvölgyek, hegycsúcsok és a gödi ártér. Szereti a széleslátószöggel készített közelképeket, a merész perspektívákat, kompozíciókat és a makrófotózást.

Az utóbbi években sikeresen szerepelt a hazai és nemzetközi természetfotós pályázatokon, többek között a világ legrangosabb pályázatán, a Wildlife Photographer of the Year-en is. Két alkalommal volt az Év Természetfotósa. Csaknem a kezdetek óta a VM pályázója, de ült már a zsűri tagjai között is. A megmérettetésen hat alkalommal ért el dobogós helyezést, ötször nyerte el a fődíjat, az Arany Daru szobrot másodjára vehette át.

Fotó: MTI

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Vetlényi Alma kiállítása a Liget Galériában
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató
art&design

A Köddé vált jégtenger – Kortárs reflexiók Caspar David Friedrich művészetére című kiállításról
art&design

Farkas Tiffany megnyitóbeszéde Ernszt András és Körei Sándor 'Longing for Gaia' című kiállításán

Más művészeti ágakról

Történeti gyökerek, előzmények és érdekességek
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról
Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek
Ilyen volt a Margó első napja


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés