bezár
 

art&design

2025. 03. 18.
Elhunyt Izsák Jenő karikaturista
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Elhunyt Izsák Jenő karikaturista. A több évtizedes pályafutása során számos napi- és hetilapnál tevékenykedett alkotó, címlapszerkesztő március 12-én, életének 72. évében halt meg, váratlan hirtelenséggel - közölte családja kedden az MTI-vel.

Az 1953-ban született Izsák Jenő a zebegényi Szőnyi Emlékmúzeum festő-grafikai kurzusain tanult, Gyémánt László festőművész is oktatta. Néhány évig beatzenésznek állt, kiválóan dobolt, ám családfői kötelezettsége miatt a nappali munkát választotta. Húszévesen jelentek meg első rajzai a Magyar Ifjúságban, később a Fülesben, a Szabad Földben, a Magyar Hírlapban, a Képes Újságban, a Lúdas Matyiban. 1977-től a Rakéta Regényújság is közölte rajzait, címlapjait.

prae.hu

Több egyéni és csoportos kiállítása volt a hetvenes-nyolcvanas években. Athéntől Montreálig, Csehországtól Bulgárián át Kubáig szerepelt rajzaival, díjai közül kiemelkedik az 1979-es japán Yomiuri Shimbun karikaturista világbajnokság első helyezése.

A nyolcvanas években az Ötlet Magazin munkatársa, címlaptervezője volt, később a Képes 7 és további magazinok, újságok, üzemi lapok állandó szerzőjeként dolgozott, emellett tucatnyi könyv illusztrációit készítette el. Az elmúlt évtizedekben sem csökkent a munkabírása, havonta több mint száz rajzot készített különböző lapoknak. Halála napjáig dolgozott - olvasható a közleményben.

Temetéséről később intézkednek.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Bíró Botond festőművész Varzith című kiállítása nyomán
A Knoll Galéria Ég és Föld fényei - Festészet 1990 körül egy magángyűjteményben című kiállításáról

Más művészeti ágakról

Park Chan-wook: Nincs más választás
A Tame Impala legkevésbé inspirált albuma
Bemutatták a Bertók László összes verseit tartalmazó kötetet


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés