zene

A világszinten ismert Kanadai Királyi Orgonaművészeti Akadémia (The Royal Canadian College of Organists) által meghirdetett pályázatra többek között ausztrál, német és egyesült államokbeli alkotók nyújtottak be műveket, közülük bizonyult a legjobbnak a győri intézmény másodéves növendéke.
A győri felsőoktatási intézmény Művészeti Karán a képzés mellett nagy hangsúlyt kapnak a nemzetközi lehetőségek és a művészeti kiteljesedést elősegítő versenyek. Az intézmény zeneművész-hallgatói rendszeresen vesznek részt kontinens- vagy akár világszintű megmérettetéseken.
Májer Zoltán másodéves klasszikus orgonaművész szakos hallgató már felsőfokú tanulmányai megkezdése előtt foglalkozott komponálással.
A Rachel Laurin Zeneszerzői Versenyen első helyezést elért alkotásának címe Variations on Tetris Theme. A kilencvenes évek népszerű videójátéka által ihletett darab egy ausztrál és egy kanadai kompozíciót előzött meg a képzeletbeli dobogón.
"Ezzel a 2021-es szerzeményemmel először a moszkvai konzervatórium nemzetközi pályázatán indultam, ahol ötszáz zeneszerző közül sikerült a legjobb húszba kerülnöm"- mondta Májer Zoltán.
A klasszikus orgonaművész-hallgató hároméves korában, a híres orgonaművész, Lehotka Gábor tanácsára kezdett el zongorázni. Mint fogalmazott, inspiráló számára, hogy a Széchenyi Egyetemen más szemszögből láthat rá a zenére, és a képzés valóban átfogó tudást ad számára.
A fiatal tehetség első zongoratanára, Farkas Zsolt ma már ugyancsak a győri egyetem munkatársa, zongorakísérőként és főiskolai tanársegédként segíti a Szólóhangszerek és Művészetelmélet Tanszék munkáját. Deákné Kecskés Mónika, a kar Szólóhangszerek és Művészetelmélet Tanszékének egyetemi docense orgonára, ezen belül improvizációra és partitúra-ismeretre, valamint kamarazenére tanítja.
Fotó: Adorján András / Széchenyi István Egyetem