bezár
 

zene

2025. 09. 30.
Gáspár Emese Rita lett a Zeneakadémia kancellárja
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Gáspár Emese Ritát bízták meg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kancellári teendőinek ellátásával – közölte az intézmény hétfőn az MTI-vel. A megbízás 2025. szeptember 15-től 2030. szeptember 14-ig szól – olvasható a Magyar Közlöny 108. számában.

A Zeneakadémia honlapján elérhető pályázati anyag szerint Gáspár Emese Rita elsődleges célja az intézmény stabil hátterének megerősítése, a pénzügyi, szervezeti és infrastrukturális feltételek további fejlesztése, valamint a humánerőforrás értékének növelése.

prae.hu

További célja egyebek mellett, hogy kancellári szerepkörében támogassa az egyetem kulturális és oktatási tevékenységének fejlődését, biztosítsa a pénzügyi stabilitást. Fontosnak tartja a hallgatói közösség támogatását, valamint a munkatársak szakmai fejlődésének és elkötelezettségének ösztönzését.

A kancellár innovatív és hatékonyabb működési és szervezeti keretek kialakításával támogatni kívánja a nemzetközi kapcsolatok bővítését, az oktatói és szakmai munka megőrzését.

Kiemelt stratégiai célként nevezte meg az intézményi kommunikáció fejlesztését, hogy az intézmény eredményei és a jövőbeni tervei láthatóvá váljanak a széles nyilvánosság számára.

Gáspár Emese Rita pályáját balettművészként kezdte a Pécsi Balettnél, majd egyebek mellett a menedzsment területén folytatta tanulmányait. Az utóbbi években a Magyar Táncművészeti Egyetem rektorhelyetteseként tevékenykedett. Munkáját 2021-ben Bánffy Miklós-díjjal ismerték el.

Fotó: lfze.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Új Anya pécsi lemezbemutató búcsúkoncertje
Roskó Gábor és a Project333
Balogh Ádám lemezéről

Más művészeti ágakról

A 2025-ös Őszi Margó Irodalmi Fesztivál harmadik napjáról
irodalom

A 2025-ös Margó második napjáról
Beszámoló a XI. Országos Rajzfilmünnep szakmai napjáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés