bezár
 

art&design / alkotás

Torzképektől a karikatúráig
Torzképektől a karikatúráig
Az első karikatúrákat valószínűleg tizen-huszonezer évvel ezelőtt élt őseink vésték fel a barlangok falára, de az elsőség tisztázására magyar vonatkozású bizonyítékok sajnos nem állnak rendelkezésünkre. Ezért a magyarországi illusztrált sajtó virágkorát csak az 1850-es évektől datálhatjuk.
A műnek nem szükséges elkészülnie
A műnek nem szükséges elkészülnie
Ha elfogadjuk, hogy adott esetben a mű maga lehet "pusztán" a saját elképzelésének dokumentálása, azaz a művészetről alkotott szokványos fogalmainkat kiterjesztjük arra az esetre, hogy bármely művészeti ág képviselője félretéve bevett eszközeit, és a hagyományos esztétikai szemléletmód helyett a tisztán gondolati-fogalmi megalkotottságot tartva szem előtt érvényes művészeti produktumot hozhat létre, akkor helyben is vagyunk.
Vendégkönyv, avagy érdemes beszélni velük
Vendégkönyv, avagy érdemes beszélni velük
Baráti beszélgetések és visszaemlékezések – így összegezhetnénk Tarczy Péter Vendégkönyv című interjú- és portrékötetét, amely az előző évben jelent meg. A cím több szempontból is találó, a kötet minden mozzanata visszacseng benne.
Tényleg nincs magyar műkritika?
Tényleg nincs magyar műkritika?
Miért nincs magyar műkritika? Konferencia a hazai műbírálat lehetőségeiről (Modem, Debrecen), amelyen neves szerkesztők, művészettörténészek, esztéták és építészek adtak hangot véleményüknek, nem ritkán pro és kontra. A kerekasztal-beszélgetések, az előadások és az azok nyomán kialakuló viták is arról tanúskodnak, hogy az sem magától értetődő, mit tekintünk "műkritikának".
Gazdagsági Válságkezelő Csomag ©
A válság lassan lecseng, de nem utórengések nélkül. A világban számos réteget érzékenyen érintett, és nélkülözésre, lemondásra késztette őket. Vessünk egy kendőzetlen pillantást az alábbi rétegek károsultjaira és érezzünk együtt... valamint nyúljunk mélyre a zsebünkbe és segítsünk!
Az egri Kis Zsinagóga Galéria és a Part Egyesület
Az egri Kis Zsinagóga Galéria és a Part Egyesület
Eger, a szőlő és bor városa, a képzőművészetnek is kisebb fajta centruma. Kultúra, ifjúság és környezetvédelem − lehetne e három szó a város rövid jellemzése. De mivel nem a jól ismert települést akarom bemutatni, hanem sokkal inkább az aktuális, élő gondolkodást, amely most mozgatja/mozgathatja e helyet, egy egri épületről, annak kulturális egyesületéről és egy törekvésről írok.
Angyali figyelem
Angyali figyelem
Szombathy Bálint kötetében a nemzetközi művészeti élet radikális újításaira reagáló, vagy ezen újításokra radikálisan reagáló művészi pályákról ír. Mail art, performansz, neoizmus… A művészet határai, meghatározhatósága a kérdés.
Largo 2D-ben is macsó
Largo 2D-ben is macsó
Nem ritkaság, hogy egy képregényhőst a vásznon látunk viszont, a Marvel-figurák például szinte mind bejárták ezt az utat. Sokkal ritkább, amikor egy sorozat főszereplőjéről kiderül, hogy eredetileg képregény volt. És ezzel együtt már nézhetjük is a legújabb feldolgozást, az akciómozit.
Divat? Marketing? Reklám? Művészet? Hype!
Piroschka Dossi könyve, a Hype! Művészet és pénz felzaklató írás. A témára jellemző ködösítés és álszentség nélkül bennfentes információkat oszt meg az olvasóval mindenkit érdeklő kérdésekkel kapcsolatban. Mi tesz remekművé egy képet? Mekkora szerepe van a jó reklámnak az ízlés és a trend alakulásában? Kik azok, akik mindebben döntéseket hoznak? Bár a könyv az eddigi legjobb, ami a témában született, sajnos távolról sem tökéletes.
Művész vagyok, ments ki innen!
A folyamatot, mely a celebeket kultúránk egyre dagadó folyamának felszínén úsztatja, már többször leleplezték, elemezték, gúnyt űztek belőle. Mégis itt vannak. Legutóbb felszemtelenkedtek dr. Máriás pazar színekben pompázó vásznaira, valóságos harcot generálva így. A celebek fegyvere a „mindenki ismer engem”, Máriásé a szarkasztikus humor.
12   13   14   15   16   17   18   19   20 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés