bezár
 

gyerek

2023. 10. 01.
Barbár Napok Aquincumban
Október 7-én és 8-án színes programok a múzeumban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Október 7-én és 8-án ismét megrendezik a Barbár Napokat a Budapesti Történeti Múzeum (BTM) Aquincumi Múzeum romkertjében, betekintést nyújtva a látogatóknak a barbárok sokszínű és izgalmakkal teli világába - tájékoztatta az intézmény az MTI-t csütörtökön.

A BTM Aquincumi Múzeum és Régészeti Park közleményében kiemeli, hogy szombaton és vasárnap megtekinthető hagyományőrző bemutatókon az Aquincumba látogatók megismerhetik, hogyan éltek, öltözködtek és harcoltak a római uralom előtt, alatt és után a különböző barbár törzsek az egykori Pannonia provincia területén, illetve annak környékén.

prae.hu

Az érdeklődők régészelőadásokon, tárlatvezetéseken, valamint a múzeum raktárában tett látogatásokon megtudhatják, hogyan árulkodnak a barbár törzsek társadalmáról, szokásairól, viseletéről az utókorra maradt régészeti emlékek, leletek és történelmi források, valamint azokról is, akik a mai Budapest területén éltek az őskortól a népvándorlás korig, és természetesen az ókori Aquincumot a barbár támadástól védő római katonaságról.

Lesz vadászmadár-bemutató, kézműves foglalkozások, botparipás lóverseny, kincskereső játék, mesterségek bemutatója, tombola, birkacinca és vásári forgatag is - áll a közleményben.

További információk a BTM Aquincumi Múzeum honlapján olvashatók.
 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

gyerek

Ismét megrendezik a Generali Gyerek Szigetet
Beszélgetés Lakatos István Dobozváros című regényéről

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 30. számáról
Rajz és film kapcsolata Sunao Katabuchi A világ innenső végén című animéjében
A Hegedüs a háztetőn a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban
irodalom

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 29. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés