bezár
 

film

2011. 04. 11.
Két magyar alkotás is szerepel a linzi filmfesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kocsis Ágnes és Mundruczó Kornél egy-egy alkotása is indul a linzi Crossing Europe filmfesztiválon, az ottani premiert követően a Pál Adrienn és a Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv című játékfilm látható lesz az osztrák mozikban.

prae.hu

A Magyar Filmunió közlése szerint a kedden kezdődő linzi seregszemle versenyprogramjában mutatják be Kocsis Ágnes Cannes-ban díjazott Pál Adrienn című mozifilmjét, amely a rendező második alkotása.

A 10 ezer eurós Crossing Europe díjért folyó versenybe kizárólag első és második játékfilmeket - idén mindössze kilencet - hívtak meg a szervezők. Kocsis Ágnes első játékfilmjének, a Friss levegőnek is a Crossing Europe fesztiválon volt az osztrák premierje 2007-ben.

A Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv című legutóbbi Mundruczó-film a linzi filmfesztivál Panoráma válogatását gazdagítja és szintén első ízben lesz látható Ausztriában.

Mindkét magyar film európai koprodukcióban készült a Magyar Mozgókép Közalapítvány támogatásával. A linzi filmfesztivált követően Kocsis Ágnes és Mundruczó Kornél játékfilmjét is bemutatja a Poool Filmverleih filmforgalmazó az osztrák mozikban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Julien Elie: Shifting Baselines a 18. Budapesti Építészeti Filmnapokon
Tiszeker Dániel: Beléd estem
 Gyuricza Ferenc: A Múltad a jövőd a 45. Filmszemlén  
Nem vagy egyedül cikksorozat - Darren Aronofsky: A bálna

Más művészeti ágakról

Az Akik már nem leszünk sosem a Budapesti Bábszínház színpadán
Csengetett, Mylord? a Belvárosi Színházban
A magyar irodalom „ifjúsági problémája” a 70-es és 80-as évek fordulóján
Daniel Gustafsson (Krasznahorkai svéd fordítója) Uppsalában elhangzott beszéde


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés