bezár
 

zene

2008. 12. 09.
György Ádám zongoraművész Bartókot játszik Jakartában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
György Ádám fiatal magyar zongoraművész hatodik alkalommal koncertezik hétfőn Jakartában, Indonézia fővárosában.

prae.hu

A hangverseny előtt a Jakarta Post című angol nyelvű napilap A zongorista hajszálcsíkos öltönyben címmel illusztrált, terjedelmes cikket közölt a Jakarta Opera Society elnökének tollából György Ádámról.

Illés Mihály indonéziai magyar nagykövet arról is tájékoztatta az MTI-t, hogy az írás idézte a CNN amerikai hírtelevíziót, amely rising starnak, feltörekvő csillagnak nevezte a 26 éves pianistát abból az alkalomból, hogy nagy sikerrel szerepelt a közelmúltban a New York-i Carnegie Hallban.

A lap cikkében megemlékezett György Ádám eddigi öt jakartai koncertjéről, és beszámolt arról, hogy a magyar nagykövetség és az Usmar Ismail Hall szervezte közelgő hangversenyen a zongorista Bartók-, Liszt-, Chopin- és Mendelssohn-műveket játszik.

György Ádám egy hónappal ezelőtt Szingapúrban, a Malajziával és Indonéziával határos városállamban koncertezett, programján Bartók és Liszt művei szerepeltek.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában

Más művészeti ágakról

art&design

A Talált terepen. Művészeti gyakorlatok a Marcel Duchamp-díj 25 évéből című kiállításról
A TRIP és a Lóci játszik zenekar a MOMkultban
Az A.P. Art Galéria Echoes című tárlatáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés