bezár
 

zene

2015. 03. 31.
Avantgárd Hagyománya-díjat kapott Lajkó Félix
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Lajkó Félix hegedűművész-zeneszerzőnek ítélték oda a szerbiai Avantgárd Hagyománya-díjat az idén - számolt be róla kedden a Magyar Szó című újvidéki napilap.

 A művészet terén végzett kiemelkedő alkotói tevékenységért járó elismerésről hétfő este döntött a bírálóbizottság.
    

prae.hu

Az indoklás szerint a díjjal a vajdasági magyar Lajkó Félixnek a zene iránti elkötelezettségét, odaadását, nem mindennapi szenvedélyét ismerik el. "Serdülőkorától kezdve szó szerint a hegedűjének vagy - az első hangszerének számító - citerának élve Félix a zenét színtiszta alkotásként éli meg és műveli, és ennek csúcspontját a koncertjei jelentik" - olvasható az indoklásban.
    

A hegedűvirtuóznak eddig több mint ezer fellépése volt, a világ számos nagy hangversenytermében lépett közönség elé Budapesten, Párizsban, Londonban, Berlinben, Tokióban és másutt. A bírálóbizottság Lajkó Félix művészi karrierjének "koronájaként" értékeli azt a koncertsorozatot, amelyet a hegedűművész 40. születésnapja apropóján adott Európa-szerte.
    

A díjat a bánsági Nagybecskereken adják át április 22-én.
    

Az Avantgárd Hagyománya-díjat harmadik alkalommal osztják ki, két évvel ezelőtt Urbán András rendezőt, tavaly pedig Slobodan Sijan filmrendezőt díjazták.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában
Einstürzende Neubauten az Akváriumban
Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében

Más művészeti ágakról

A TRIP és a Lóci játszik zenekar a MOMkultban
Tudósítás a Tolnai-emléknapról - második rész


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés