bezár
 

irodalom

2016. 01. 18.
A magyar kultúra napja: Petőfi-verskoncert a PIM-ben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Mi lárma ez megént? címmel ad Petőfi Sándor verseiből koncertet a Bob és Bobék Orchestra a magyar kultúra napja alkalmából január 22-én és január 23-án a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeumban (PIM).

Az intézmény MTI-hez eljutatott közleménye szerint az est "forradalmi reggae-t", "arrogáns gengszterrapet" és "bordal-dzsesszt" ígér az érdeklődőknek, megragadva a kortárs zenei és verselési stílusok - például drum'n'bass, hip-hop és slam - segítségével Petőfi Sándor verseinek "új ritmusát", valamint felvillantva a neves 19. századi költő "izgága, szenvedélyes, fatalista, romantikus, arrogáns, hazafias, komoly, naiv és más ismeretlen arcait".
    

prae.hu

"Rendszerkritikus szövegei az elmúlt 170 évben egyetlen napra sem veszítették el aktualitásukat. Petőfit nem kell leporolni, mert mindazt képes megszólítani, amit a valaha élt összes művész megszólaltatni vágyott, és amit a valaha élt összes ember hallani kívánt" - idézi a közlemény Horváth Kristófot, művésznevén Színész Bobot, a Bob és Bobék Orchestra frontemberét, aki szerint a költő "egy, a miénknél sokkal nyersebb korban védelmezte azokat az értékeket, amelyekért ma nekünk egyet kattintani is fáradtságot jelent".
    

Az együttes a 2013-ban bemutatott nagysikerű WEÖR-ESt után folytatja a rendhagyó verskoncert sorozatot, amelyben idén a nemzeti költőnk versei kerülnek előtérbe. A Petőfi-előadáshoz többféle kísérőprogram is kapcsolódik: a gyermekek számára az estet Horváth Kristóf rendhagyó iskolai irodalomórákon vezeti fel, amelyeket tematikájában szorosan kapcsolódó tárlatvezetés és múzeumpedagógiai foglalkozás is követ a PIM Petőfi-kiállításán.
    

A vetítéssel is kísért zenés-verses előadáson a Bob és Bobék Orchestra tagjai - Horváth Kristóf, Dévényi Zoltán, Eged Márton és Szarvas Dávid - mellett közreműködik Ál Tamás és Miklós Melánia is - olvasható a közleményben.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Kritika Kukorelly Endre Ház, háború, halott című könyvéről
irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét
Illyés Gyula és Weöres Sándor egy-egy anya-versének hasonlóságairól
Vajon tényleg Babits egyik költeménye ihlette Weöres Bóbita-versét?

Más művészeti ágakról

art&design

Megnyitóbeszéd Vigh Levente Léptek nyomán című kiállításához
A Folkment Minifesztiválról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés