bezár
 

film

2019. 11. 27.
A Netflix mozit szerzett filmjeinek New Yorkban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Netflix mozit szerzett filmjeinek New Yorkban Tíz évre átvette egy híres New York-i művészmozi üzemeltetését a Netflix. A streamingóriás ezzel a lépéssel bebiztosította filmjei Oscar-szereplését és a több mint hetvenéves filmszínházat is megmentette az enyészettől.

A Netflix hétfőn jelentette be, hogy hosszú távra kibérelte az augusztus végén bezárt New York-i Paris filmszínházat. A streamingóriás, amely sok bírálatot kapott már azért, hogy szolgáltatásával veszélyezteti az igazi mozis élményt, először vett át egy mozit, ahol filmjeit vetítheti. A deadline.com értesülése szerint a Netflix tíz évre bérelte ki a Parist, New York utolsó egyvásznas moziját.

prae.hu

A Netflix korábban rövidebb időszakokra bérelt különböző mozikat, hogy filmjei teljesítsék a filmdíjakra, köztük az Oscar-díjra való jelölés feltételeit. A Parisban jelenleg már játsszák is a Házassági történet című Netflix-filmet, amelyet a cég indítani akar az Oscarért.

"Az ikonikus filmszínház immár nyitva áll, hogy otthont adjon a Netflix különleges eseményeinek és mozis bemutatóinak" - írta a cég a Twitter-oldalán. Válaszul számos filmrajongó üdvözölte a lépést a mikroblogon.

A 71 éves Paris mozit annak idején a francia filmek forgalmazására szánták a kellemes manhattani belvárosi környéken. A 581 férőhelyes mozi belső terei elegánsak, a nézőtéren kék bársonyszékek fogadják a közönséget és lila függöny takarja a filmvásznat. A megnyitón, 1948-ban Marlene Dietrich vágta át a szalagot a filmszínházban - idézte fel a The Guardian brit napilap online kiadása.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszámoló a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról
Clair Obscur: Expedition 33
A 23. Anilogue rövidfilmes és magyar animációs vetítéséről

Más művészeti ágakról

Az Életünk folyóirat tavaszi lapszámáról
színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
David Szalay Flesh című regényéről
Hedda Gabler a Tatabányai Jászai Mari Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés