bezár
 

art&design

2020. 06. 12.
Évek után újra Budapesten állít ki Anton Molnár Franciaországban élő magyar festő
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Évek után újra Budapesten állít ki Anton Molnár Franciaországban élő magyar festő A tárlatot augusztus 28. és szeptember 13. között rendezik meg, ahol az érdeklődők megismerhetik a művész ezredfordulót és a 21. század hangulatát idéző festményeit - közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel.  

A magyar festőművész többek között Párizsban, Tokióban, Szingapúrban és New Yorkban rendez kiállításokat. Egyszerre minden címmel a Pesti Vigadóban rendezendő tárlatának előkészületei már javában zajlanak - olvasható a közleményben. Mint írják, a művészeti alapítványok tulajdonában, híres magángyűjtemények termeiben, többek között Cindy Crawford és Jacques Chirac volt francia elnök tulajdonában láthatók művei.

Az Egyszerre minden című kiállítással komplex anyag érkezik Budapestre. A festő kedvenc témai mellett láthatók lesznek kora gyermekkori alkotásai, iskolai tanulmányrajzai is és jól ismert, világot megjárt csendéletek, portrék is.

Anton Molnar figurális festő, klasszikus technikával dolgozik, melyet a flamand és olasz reneszánsz mesterek fejlesztettek ki. A festményein sokszor szerepel kalligráfia és pop art elemek is  - olvasható az összegzésben. Anton Molnár, azaz Molnár Antal 1957-ben született, a Képzőművészeti Főiskolán 1983-ban diplomázott festőművészként. 1988-ban családjával együtt Franciaországba költözött. A festőművész első képét háromévesen festette, az akvarell Latabár Kálmánt ábrázolja, miután látta őt egy szilveszteri műsorban szteppelni. A Képzőművészeti Főiskola elvégzése után lemezborítókat tervezett Szörényi Leventének, Bródy Jánosnak, Fenyő Miklósnak, Szikora Róbertnek és a KFT zenekarnak. Fotózta Tina Turnert és a Dire Straits együttest budapesti koncertjükön - áll a közleményben.
 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Megnyitószöveg Borbély Zita Egy komposzt mintázatai című kiállításához
art&design

Under the Skin – Huminilowicz Vanda egyéni kiállítása a Keletben
„Határtalan Design”/ Design Without Borders a FUGÁban

Más művészeti ágakról

Bűn és bűnhődés az Örkény Színházban
A 14. Frankofón Filmnapokról
Élménybeszámoló a Decolonize Your Mind Society koncertjéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés