bezár
 

zene

2021. 03. 02.
Első alkalommal adták át a Fonó-díjat
Életműdíjat Dresch Mihály, Liszt Ferenc díjas zenész kapta meg
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Első alkalommal adták át a Fonó-díjat Az életműdíjat Dresch Mihály Liszt Ferenc-díjas magyar zenésznek ítélte oda a zsűri a közönség szavazatai alapján - közölte az intézmény vasárnap éjjel az MTI-vel.  

A legjobb táncház kategóriában a Berka együttes táncháza, a legjobb koncert kategóriában a Dresch Mihály Quartet és Arcie Shepp 2001-es koncertje kapta az elismerést. A legjobb népzenei lemez az Eszterlánc (2014) című albuma lett, míg a legjobb világzenei lemez a Buda Folk Band Magyar Világi Népzene (2014) albuma lett. A legjobb jazz album a Dresch Quartet Mozdulatlan utazás korongja lett. A legjobb fesztivál és programsorozat a közönség szerint a Budapest Folk Fest volt. Legjobb énekesnek Navratil Andreát választották, míg a pírmások között Vizeli Balázs kapta a legtöbb szavazatot. A legjobb hangszeres művésznek Dresch Mihályt szavazták meg, legjobb népzenész kategóriában pedig Ifj. Csoóri Sándor Sündi kapta az elismerést. A Fonó felfedezettje az Ötödik évszak lett.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Metallica, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2026. június 11. és 13.
A Magyar Állami Operaház új Così fan tutte-előadásáról
Február 27-én jelent meg Jamie Hewlett és Damon Albarn virtuális zenekara, a Gorillaz új albuma

Más művészeti ágakról

építészet

Beszámoló a „Balatoni strandépítészet – Szerethető rendezetlenség, tervezett spontaneitás” című kötetbemutatóról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 25. számáról
Tóth Krisztina a Bolygó Bogozón


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés