bezár
 

zene

2021. 04. 15.
Könnyűzenei és dzsessz előadókkal folytatódik a Müpa Home áprilisi műsora
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Könnyűzenei és dzsessz előadókkal folytatódik a Müpa Home áprilisi műsora Három népszerű előadó online koncertje tekinthető meg a következő hetekben a Müpa Home kínálatában.A Solati Music április 16-án, a Sophie Brown & Blahalouisiana Moon Band 17-én, az Ida Nielsen & Band pedig 30-án hallható.

 A Müpa az elmúlt évadok során több száz koncertet és előadást rögzített, amelyből több mint száz tekinthető meg a honlapon elérhető videótárban és a Müpa Home hetente jelentkező közvetítésein.

prae.hu

Az Artisjus-díjas dzsessz-zongorista, Tzumo Árpád 2016-ban hívta életre a Solati Music zenekart. Az énekesnő Pocsai Krisztina kiváló hangja mellett a dalszövegeket is jegyzi, a basszusgitáron hallható Heilig Tamás a Punnany Massif és a Random Trip koncertjein is rendszeres szereplő, a dobok mögött pedig a világhírű gitárművész, Snétberger Ferenc fia, Toni Snétberger ül.

A Jazz Showcase közönsége a kvartett Debut című bemutatkozó lemezének dalait hallhatta a Müpában. A dzsessz harmóniakészletét az R'n'B, a neo-soul és hiphop formavilágával és stílusjegyeivel ötvöző dalok előremutató hangzásvilágot teremtettek a Fesztivál Színház színpadán.

A székesfehérvári Blahalouisiana 2012-es megalakulása után gyorsan a hazai pop-beat-rock színtér csillagává vált, elmaradhatatlan fellépőjévé a legnagyobb kluboknak és fesztiváloknak. 2018-as koncertjükön a zenekar második, Alagutak, fények, nagymamád jegenyéi című lemezét a Müpában mutatta be klasszikus hangszerelésben. A Balázs Ádám által hangszerelt dalok a hetvenes éveket idéző környezetben szólaltak meg, vonósnégyessel, fúvósokkal és Hammond-orgonával kiegészülve.

A dán Ida Nielsen tagja volt Prince zenekarának: lendületes színpadi jelenléte és technikai felkészültsége révén hat évig volt basszusgitáros a néhai amerikai sztár mögött. Prince halála után leginkább szólókarrierjére összpontosított, az old school funkot a nu soullal és hiphoppal ötvöző dalai 2019-es jazztavaszos koncertjén a magyar rajongókat is elvarázsolták. Zenekarában Kuku Agami (rap), Phong Le (billentyűs hangszerek, ének), Oliver Engqvist (gitár, ének) és Patrick Dorcean (dob, elektronika) szerepelt.

A Müpa Home koncertjei megtekinthetőek a Müpa honlapján és hivatalos YouTube-csatornáján.

 

A kép forrása: a Müpa Budapest Facebook oldala.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Metallica, Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 2026. június 11. és 13.
Február 27-én jelent meg Jamie Hewlett és Damon Albarn virtuális zenekara, a Gorillaz új albuma
A Soviet Monday legelső albumáról
A Kollár-Klemencz Kamarazenekar lemezbemutatójáról

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 25. számáról
David Szalay Flesh című regényéről
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés