bezár
 

film

2021. 11. 23.
Fesztiváldíjak az Apró meséknek
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Fesztiváldíjak az Apró meséknek Négy fesztiváldíjjal tüntették ki Floridában, a Fort Lauderdale Nemzetközi Filmfesztiválon Szász Attila romantikus szélhámosfilmjét, az Apró meséket - közölte az MTI-vel hétfőn a Nemzeti Filmintézet (NFI). A közlemény szerint az Apró mesék lett a legjobb film, Szász Attila elnyerte a legjobb rendező, Kerekes Vica a legjobb színésznő, Szabó Kimmel Tamás pedig a legjobb színész díját.

Az idén 36. alkalommal megrendezett floridai filmfesztivál több mint 200 filmet vonultatott fel, melyek világszerte 40 országból érkeztek.

prae.hu

Az Apró mesék közvetlenül a 2. világháború után játszódik, amikor zűrzavar és bizonytalanság uralkodik Magyarországon. Egy szélhámos megpróbál hasznot húzni ezekből a zavaros időkből, és amikor menekülnie kell Pestről, egy titokzatos nő és a fia nyújt számára menedéket az erdő mélyén. Miközben háborús démonjaival viaskodik, szenvedélyes szerelmi viszonyba keveredik a nővel, akinek a férje bármelyik nap hazatérhet a frontról.

Szász Attila 2019-ben bemutatott mozifilmje az elmúlt időszakban számos nemzetközi fesztiválra kapott meghívást, Várna, Párma, Izmir, San Jose, Berlin és Avanca szemléin kapott díjakat. A most Floridában is díjazott alkotás a Film Positive gyártásában készült, producere Lajos Tamás, társproducere Köves Ábel volt.

Az Apró mesék idén még Alaszkában és Kijevben is megméretteti magát, illetve online nézhető az NFI streaming platformján, a FILMIO-n - közölte a Nemzeti Filmintézet.

A négyzetes kép forrása: www.facebook.com/AproMesek/

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Steven Soderbergh: Fekete táska
Megnéztük a 15. Frankofón Filmnapok legjobb filmjeit
Elizabeth Sankey és Andrea Arnold filmjei
Az Egy újfajta vadon és A legbelsőbb Ázsia - Magyarok nyomában Mongolországban című filmek a 11. Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon

Más művészeti ágakról

irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét
építészet

Kritika a Skin of Glass című filmről
irodalom

Az örmény idő nyomában
A köd című dráma a Kettőspont Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés