bezár
 

art&design

2024. 02. 18.
Szilágyi Csilla fényszobrász üveg- és betonalkotásai Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Szilágyi Csilla fényszobrász üveg- és betonalkotásai Budapesten Szilágyi Csilla fényszobrász üveg- és betonalkotásaiból nyílik kiállítás Budapesten, a B32 Galéria és Kultúrtérben február 22-én.

A Mikrokozmosz című tárlat különlegessége, hogy Herczeg Tamás lézeranimációinak köszönhetően a tárgyak mintázatai kivetülnek a falra - közölték a szervezők az MTI-vel.

prae.hu

Mint írták, Szilágyi Csilla munkái bejárták a világot Seattle-től kezdve Milánón és Prágán át Dubaiig, a mostani lesz a művész 70. kiállítása.

A Mikrokozmosz című tárlaton üveg-, beton- és fényszobrok, valamint installációk lesznek láthatók.

A kiállítás címét Donald Wolheim Az idő peremén című sci-fi kisregénye ihlette - idézi a közlemény Szilágyi Csillát, aki elmondta: a fényinstallációk lézer és animáció micro-mapping technikával készült munkák.

A közlemény szerint öntött, összeolvasztott, homokfújt, csiszolt üvegek láthatók a kiállításon, lézerrel, ledfénnyel vagy projektorral megvilágítva.

A tárlat 3 hétig tekinthető meg, a belépés ingyenes. Szilágyi Csilla a művészeti oktatási intézmények diákjainak minden pénteken csoportos tárlatvezetést tart, előzetesen egyeztetett időpontban - áll az összegzésben.

 

Fotó: Szilágyi Csilla: Mikrokozmosz (Réthey-Priekkel Tamás)

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


Más művészeti ágakról

Beszélgetés az Octogonról a FUGA Építészeti Központban
A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben
gyerek

Idén negyedik alkalommal hirdetik meg az ország legjelentősebb illusztrációs pályázatát
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 1. nap


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés