bezár
 

art&design

2025. 05. 07.
Szürrealista szüret Szegeden
Naomi Devil kiállítás a Kiss Kunszt Galériában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Naomi Devil alkotásaiból nyílik Szürrealista szüret címmel kiállítás csütörtökön a szegedi Kiss Kunszt Galériában.

Naomi Devil (Ördög Noémi) korunk egyik legegyedibb látásmódú alkotója, akinek a világ számos pontján megtalálhatóak a munkái. A Szürrealista szüret című kiállítás lehengerlő vizuális világgal várja az érdeklődőket, amelyben a művészre jellemző organikus burjánzások, ironikus és groteszk elemek, valamint a humoros kikacsintások egyaránt helyet kapnak.

prae.hu

Naomi Devil szerint a művészetnek egyszerre kell társadalmi tükörként, illetve katalizátorként működnie, amely arra ösztönzi a nézőket, hogy újragondolják a történelmi ismereteiket és azok hatását a 21. századi kultúrára.

Munkái a személyes és a kollektív emlékezet, valamint a valóság és a képzelet határán egyensúlyoznak, különleges vizuális világot teremtve a vásznakon.

A figuratív stílusban alkotó festőművész üde színfolt a kortárs palettán: az érzéki pompától roskadozó csendéletei valósággal tobzódnak az élettől és a művész gazdag fantáziájától. A „szüretelhető” szürreális szimbólumok mesteri technikai kivitelezéssel és egyedi vizuális látásmóddal készülnek. A virtuóz művész nemcsak a külső tájat, hanem a belsőt is megörökíti az érzékenyen (újra)értelmezett, pompás csendéletein és az – egyszer elegáns, máskor humoros, de mindenképp elgondolkodtató arcképein.

A művész a múlt és a jelen között folyamatos párbeszédet folytatva tartja tiszteletben és egyúttal újragondolja a korábbi századokban alkotó mesterek munkásságát, bevonva a nézőt is az eszmecserébe.

Naomi Devil

Ahogy fogalmazott, hosszabb lélegzetű sorozatokat készít, melyek valamilyen gondolati vagy technikai innovációból fakadnak. Nemcsak kifejező eszközei tárházát gyarapítja a nagy elődök technikai fogásainak tanulmányozásával, hanem igyekszik azt a szellemiséget is megérteni, amivel alkottak. Célja a letűnt korok művészetről alkotott különböző felfogásának szintéziséből kiindulva – és azokat továbbfejlesztve – megfogalmazni, mit jelent a művészet a 21. században.

A művész számára a Bécsi Képzőművészeti Akadémián megtapasztalt művészi szabadság, az Alkalmazott Művészeti Egyetemen elsajátított tudatosság, valamint a Bécsi Műszaki Egyetemen tanult folyamatos fejlődés egyaránt meghatározó volt. Művei így egyszerre szólítják fel a nézőt arra, hogy összegezze a saját tudatalattijának visszhangjait a képek között bolyongva, ám közben ne felejtsen el a művek mögé látni, illetve élénk párbeszédet folytatni róluk, hiszen végső soron ez a kortárs képzőművészet lényege.

A Kiss Kunszt Galéria a június 28-ig látható tárlattal ünnepli megnyitásának első évfordulóját.

Képek: Kiss Kunszt Galéria

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Krajcsovcis Éva és Zséger Olivia „Leképezés” című kiállításának megnyitóbeszéde
art&design

A Köddé vált jégtenger – Kortárs reflexiók Caspar David Friedrich művészetére című kiállításról
Bill Viola, a videóművészet úttörőjének tárlata Budapesten
Kurátori bevezető

Más művészeti ágakról

Történeti gyökerek, előzmények és érdekességek
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
A kripli a Centrál Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés