színház

vo Bresan horvát író drámája közkedvelt darabnak számít a térségben - hangsúlyozta az MTI-nek nyilatkozva Urbán András.
A történet szerint egy falu vezetősége úgy dönt, hogy a fővároshoz hasonlóan ők is hozzá kell, hogy járuljanak a kulturális fejlődéshez, ezért elő kell adniuk egy darabot. A választás William Shakespeare Hamletjára esik. A bemutatóra készülve "saját szájuk íze" és az aktuális politikai irányvonalnak megfelelni vágyva folyamatosan átírják a darabot. Eközben a faluban kibontakozik egy korrupciós botrány, amelynek során az elkövetők mást tesznek felelőssé a sikkasztásért. A darabban ezen felül egy erős szerelmi szál is megjelenik - húzta alá a rendező. "Ármány és szerelem, mesterkedés és egy sajátos, keserédes humor jellemzi ezt a darabot" - magyarázta. Hozzátette: a választás azért esett erre a darabra, mert "szól is valamiről, ugyanakkor szórakoztató és izgalmas".
Az előadás dramaturgja Góli Kornélia mentorálása mellett Greguss Lilla és Gusztony Endre, a zenét Szerda Árpád szerzi, a kosztümöket Puskás Zoltán készíti.
A Tanyaszínház társulatának az összetétele folyamatosan változik, hiszen az Újvidéki Művészeti Akadémia hallgatói itt töltik nyári szabadságuk egy részét. Az egyetemi hallgatók mellett az előadásban három, már végzett színész is játszik.
A vajdasági Tanyaszínházat 1978-ban alapították, korábban csacsifogattal, ma már traktorral járja a vajdasági falvakat. A társulat olyan helyekre megy, ahol nincs alkalmas terem a kőszínházak előadásainak befogadására. A Kárpát-medencében egyedülálló társulat vendégszerepelt már a szlovéniai Muravidéken, Horvátország magyarlakta településein és Magyarországon is.