bezár
 

film

2025. 07. 15.
Peter Jackson: „nem vonultam vissza”
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Peter Jackson: „nem vonultam vissza” Peter Jackson 11 éve fejezte be utolsó nagyjátékfilmjét, A hobbit-trilógiát, de azóta számos filmes produkción dolgozott, és a napokban egy interjújában kijelentette, hogy esze ágában sincs visszavonulni.

A háromszoros Oscar-díjas új-zélandi rendező az elmúlt években egyebek között a The Beatles: Get Back című dokumentumfilmet, valamint 2018-ban az Akik már nem öregszenek című első világháborús dokumentumfilmet is elkészítette. Producere és forgatókönyvírója volt a Ragadozó városok című sci-finek, és executive producerként dolgozott A Gyűrűk Ura: A rohírok háborúja című animációs filmen.

prae.hu

"Nem. Nem. Természetesen nem vonultam vissza" - szögezte le Jackson a ScreenRant filmes folyóiratnak adott interjújában. "Pillanatnyilag három különböző forgatókönyvet írok" - idézte a rendező szavait vasárnap az IndieWire.com.

A rendező azt is elárulta, hogy újabb produkció születik A Gyűrűk Ura-univerzumból: a The Hunt for Gollum című filmet, amelynek ő a producere és forgatókönyvírója, Andy Serkis rendezi jövőre.

Jackson hozzáfűzte, hogy élvezi a dokumentumfilmes munkát, és valószínűleg a Beatles együttessel kapcsolatos projektje is folytatódik.

Az interjúban nem beszélt arról, hogy mi lesz a következő játékfilmes rendezése, ehelyett inkább egy másik fontos tervéről számolt be, egy kihalt ősi madárfaj, a déli óriásmoa feltámasztásáról.

"Sok filmet készítettem már, de az óriásmoa visszahozása olyan izgalmas lenne, ami most mindent felülmúlna" - magyarázta.

Jackson a Colossal Biosciences biotechnológiai vállalat befektetője. A cég a honlapja szerint a kihalt fajok visszahozását tűzte ki célul az ehhez szükséges technológiai háttér megteremtésével. Tavaly a Colossal bejelentette: fosszilis DNS felhasználásával, génszerkesztéssel sikerült feltámasztania a 10 ezer éve kihalt óriásfarkast (Aenocyon dirus).

A röpképtelen, akár 3 méteres magasságúra is megnövő, 250 kilogrammos testsúlyú moák a legnagyobb növényevők voltak Új-Zélandon. Korábbi kutatások mintegy tíz moafaj maradványait találták meg. A moák kihalása a maorik betelepülése után kezdődött, és a XVIII. század elejére tehető a teljes kipusztulásuk. A projekt célja, hogy a moa genetikai állományát rekonstruálják ősi maradványokból, és a legközelebbi élő rokonai segítségével újra létrehozzák a madarat.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont
Gia Coppola: Az utolsó táncosnő
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés