bezár
 

zene

2025. 12. 20.
Francia áriaest a Müpában
Julien Henric tenor
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Julien Henric tenor ad áriaestet 2026. január 25-én a Müpában, a művészt a Concerto Budapest kíséri Vashegyi György vezényletével.

Az esten közkedvelt, valamint a hazai nagyközönség előtt eddig talán ismeretlen francia romantikus szerzők operáinak részletei szólalnak meg - közölte a zenekar az MTI-vel.

prae.hu

Bizet, Gounod, Berlioz, Massenet vagy éppen Offenbach áriái mellett olyan muzsikusok színpadi műveiből is elhangoznak részletek, mint Mel Bonis, Benjamin Godard, Victorin de Joncieres, Louis Clapisson, az opéra comique zsánerének termékeny mestere vagy a keleti egzotikum iránt különösen fogékony zeneszerzőnő, Marguerite Olagnier.

A lyoni születésű Julien Henric tehetségét a hazájában és külföldön elnyert díjainak sorozata és rangos fesztiválokon aratott sikerei is bizonyítják. Két évadon át a Genfi Nagyszínház fiatal együttesének tagjaként lépett fel, s különböző operaszínpadok, koncertpódiumok egyre keresettebb vendégművésze lett. Az idei évadban debütált például Mozart Requiemjének tenorszólamával a salzburgi Mozarteumban.

A januári koncert folytatása Vashegyi György és a Concerto együttműködésének, amely tavaly a rendkívüli hangterjedelméről és énektudásáról méltán ismert francia mezzoszoprán, Aude Extrémo zeneakadémiai áriaestjében öltött testet.
 

Fotókredit: Gulbenkian music, Salzburg Festspiele, Opera national du rhin

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Michael Haydn és Antonio Salieri Requiemje a Müpában
A Nagy Emma Quintet legfrissebb lemezéről
A Papírsárkányok albumának lírai és érzelmi útjáról

Más művészeti ágakról

Tomasz Małkowski Kamill, aki a kezével lát című könyvéről
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 5. számáról
(mely a sírkövén is olvasható)
A Két semmi közt Nemes Nagy-válogatáskötet bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés