bezár
 

színház

2010. 03. 22.
Rachel Weisz és Mark Rylance nyerte a brit színházi díjakat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Rachel Weisz nyerte el a legjobb színésznő, Mark Rylance pedig a legjobb színész Laurence Olivier-díját; a legrangosabb brit színházi elismeréseket - amelyeket a Broadway Tony-díjaival emlegetnek egy lapon - vasárnap este adták át Londonban.

Szkéné színház

"Rengeteget jelent nekem. Sohasem hittem, hogy valaha a kezembe foghatom ezt a díjat" - mondta a Grosvenor House-ban megrendezett ceremónián Rachel Weisz, aki A vágy villamosában nyújtott Blanche-alakításával érdemelte ki a megtiszteltetést.

Mark Rylance, aki már másodszor vehette át az Olivier-díjat, ezúttal a Jerusalem című drámában hívta fel magára a figyelmet, amit a legjobb darab díjára is esélyesnek tartottak.

A legjobb új színmű díját meglepetésre mégis az afroamerikai Katori Hall vehette át The Mountaintop című darabjáért, amely a polgárjogi harcos, Martin Luther King meggyilkolása előtti estén játszódik.

A Laurence Olivier-díj történetében először fordult elő, hogy fekete bőrű írónő kapta ezt az elismerést. "Meg akarom köszönni a londoni közönségnek, hogy megtanított rá, ez egy olyan történet, amit a világon mindenütt hallani kell" - fogalmazott a 28 éves szerző a díj átvételekor.
A legjobb új vígjáték díját egy szilveszterező középosztálybeli New York-i baráti társaságról szóló darab, a The Priory, a legjobb új musical elismerését pedig a Spring Awakening című rockmusical kapta. A rendezők mezőnyéből Rupert Goold emelkedett ki, aki a texasi energetikai óriáscég bukását ábrázoló Enron című művet állította színre.

A díjkiosztó ceremónián több mint két tucatnyi elismeréssel honorálták a kimagasló színházi teljesítményeket. A brit színházi életben játszott rendkívüli szerepéért Maggie Smith életműdíjban részesült. A kétszeres Oscar-díjas színésznőt az utóbbi években a Harry Potter-sorozat Minreva McGalagony tanárnőjeként ismerte meg a fiatal moziba járók tábora.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
Molière A mizantróp című darabja az RS9 Színházban
színház

Szigethy Gábor: Régi mosolyok, régi könnyek
KIBORULT – színház, vacsora, pótSzilveszter! a Kettőspont Színházban

Más művészeti ágakról

Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek
Steven Soderbergh: Fekete táska
art&design

Vetlényi Alma kiállítása a Liget Galériában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés